Następcą Fabiana Hürzelera będzie trener z… Gliwic?

Coraz bardziej realne wydają się przenosiny Fabiana Hürzelera do Brighton & Hove Albion. 31-letni Niemiec najprawdopodobniej stanie przed życiową szansą pracy w Premier League, jednak oznacza to także spory problem dla St. Pauli. Beniaminek Bundesligi, który lada moment może stracić swojego lidera rozważa kandydatury potencjalnych następców Hürzelera, a realną wydaje się pochodzący z Gliwic Lukas Kwasniok.

Kwasniok zostanie wykupiony przez St. Pauli?

43-latek urodził się w Polsce jako Łukasz Kwaśniok, a do Niemiec przeprowadził się mając 7 lat. Jako zawodnik reprezentował barwy m.in. Karlsruhe SC oraz Arminii Bielefeld, zagrał także 18 spotkań w juniorskiej kadrze Niemiec. Od 2007 roku pracuje w roli szkoleniowca, a na jego liście pracodawców można wskazać m.in. Carl Zeiss Jena, Saarbrücken oraz od trzech lat Paderborn. W minionym sezonie 2. Bundesligi prowadzona przez Kwasnioka drużyna zajęła 7. miejsce, wyprzedzając m.in. Schalke czy Herthę Berlin. Działacze St. Pauli zdaniem Sport Bild oraz fussballtransfers.com uważają, że Niemiec pochodzący z Polski jest dobrą opcją na zastąpienie Fabiana Hürzelera. To oczywiście będzie piekielnie trudnym zadaniem. Co ciekawe, Kwasniok ma najwyraźniej na tyle mocno notowania, że klub jest zainteresowanym zapłatą 1.3 mln euro rekompensaty. Taką bowiem kwotę odstępnego 43-latek ma podobno wpisaną w umowę z Paderborn.

REKLAMA

Czy St. Pauli pokusi się o taki wydatek? Prawdopodobnie w klubowej kasie pojawią się pieniądze, jakie Brighton zapłaci za wykupienie Hürzelera. Środki na transakcję związaną z trenerem podchodzącym z Gliwic będą więc dostępne. Innymi kandydatami do poprowadzenia beniaminka Bundesligi są Christian Eichner z Karlsruher SC, Horst Steffen z SV Elversberg oraz Thomas Letsch.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ