Żużel: Maksymilian Pawełczak Mistrzem Świata w klasie 250cc!

W Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał Mistrzostw Świata w klasie 250cc. Bezkonkurencyjny i bezbłędny okazał się reprezentant Polski, Maksymilian Pawełczak. Srebrny medal wywalczył Beau Bailey, a brąz William Cairns. Szóste i siódme miejsce zajęli kolejno Karol Szmyd i Maksymilian Kostera.

Dzień przed daniem głównym zmagań na torze imienia Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim, czyli 6. rundą walki o Indywidualne Mistrzostwo Świata, odbył się finał Speedway Grand Prix w klasie 250cc. O jak najlepszy rezultat walczyło trzech reprezentantów Polski — Maksymilian Pawełczak i Kostera oraz Karol Szmyd.

Format zawodów różnił się nieco od zmagań seniorskich czy też juniorskim, bowiem nie są rozgrywane półfinały i finały, stąd też każdy błąd mógł się okazać kluczowy. Idealnie w gorzowski owal od samego początku wpasował się Maksymilian Pawełczak. Polak okazał się bezkonkurencyjny, zwyciężając wszystkie gonitwy, zgarniając komplet 15 punktów, zdobywając tytuł MISTRZA ŚWIATA W KLASIE 250cc. Srebrny medal wywalczył Australijczyk — Beau Bailey, a brąz — William Cairns z Wielkiej Brytanii.

Gorzej poszło Karolowi Szmydowi i Maksymilianowi Kosterze. Ten pierwszy przywiózł łącznie 10 punktów, co dało 6. miejsce. Tuż za nim z dorobkiem 7 oczek uplasował się Kostera.