Reprezentant Argentyny opuści mundial przez… rozwód z żoną?

Szokująca informacja od wczoraj rozgrzewa umysły sympatyków Albicelestes. Jeden z liderów reprezentacji Argentyny – Rodrigo De Paul może opuścić mundial w Katarze. Powód jest dość zaskakujący.

źródło: twitter/tndeportivo

28-letni pomocnik Atletico Madryt jest w trakcie rozwodu ze swoją żoną, Camilą Homs

Rozstanie nie przebiega jednak w przyjaznych relacjach, a kobieta kilka tygodni temu pozwała zawodnika o wielomilionowe odszkodowanie. Wygląda na to, że czeka ich walka w sądzie o opiekę nad dziećmi oraz podział majątku, co… stoi w sprzeczności z zasadami panującymi w Katarze. Jak przyznał prezes argentyńskiej federacji piłkarskiej Claudio Tapia, aby otrzymać pozwolenie na wjazd do Kataru, nie można mieć wyroku skazującego. Ba! Nawet tocząca się sprawa, skutkująca potencjalnymi wyrokiem skazującym może uniemożliwić uzyskanie wizy. Przepis miał ograniczać wjazd do kraju osób karanych oraz takich, które są oskarżone. Przy organizacji turnieju nie wprowadzono żadnych wyjątków dla piłkarzy, których ma obowiązywać takie samo prawo.

Rodrigo De Paul w barwach reprezentacji Argentyny rozegrał 41 spotkań, w których strzelił 2 gole

Od 2018 roku jest podstawowym graczem kadry narodowej i bez wątpienia otrzymałby powołanie na mundial. W ostatnim czasie zaliczył jednak skandal obyczajowy. Rodrigo wdał się w romans z argentyńską piosenkarką Tini Stoesssel, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Żona piłkarza dowiedziawszy się o zdradzie postanowiła wytoczyć mu sprawę sądową i zrobić wszystko, by pozbawić go pieniędzy.

Claudio Tapia wierzy, że potyczki sądowe skończą się jak najszybciej, a zawodnik będzie mógł bez problemu otrzymać wizę. Istnieje jednak ryzyko przedłużenia się sporu, co doprowadzi do kłopotliwej sytuacji. Federacja argentyńska ma rozmawiać z FIFĄ by znaleźć optymalne rozwiązanie, chociaż czytając doniesienia tamtejszych dziennikarzy, obawa jest bardzo duża. Mimo, że całość brzmi jak scenariusz argentyńskiej telenoweli niskich lotów, fani Argentyny będą teraz trzymać kciuki, za szybki rozwód i ugodę między De Paulem a jego byłą partnerką.

źródło: twitter/MiBorowy
REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,829FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ