Juventus pokonuje Lazio i melduje się w półfinale Pucharu Włoch!

Na Allianz Stadium w Turynie Bianconeri mierzyli się z Lazio w ramach ćwierćfinału Coppa Italia. Z pojedynku zwycięsko wyszli gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0.

Dla Starej Damy było to spotkanie podwyższonej rangi

Po odjęciu 15 punktów i w perspektywie utraty kolejnych, puchar Włoch pozostał dla Juve furtką do wywalczenia udziału w europejskich pucharach. Dlatego też, piłkarze Allegriego chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

W 15. minucie dobrą okazję miał Filip Kostić, jednak strzał Serba został obroniony przez bramkarza Lazio. Mało zabrakło, a Juve wyszłoby na szybkie prowadzenie.

W dalszej części pierwszej połowy gospodarze wyraźnie dominowali nad rywalami

Rzymianie niby się starali, jednak nie byli w stanie realnie zagrozić bramce Juventusu. Ten z kolei z minuty na minutę zyskiwał coraz większą przewagę. Bianconeri mimo że nie potrafili zdobyć bramki, to i tak prezentowali się o wiele lepiej. Było więc pewnym, iż trafienie dla Juve jest wyłącznie kwestią czasu.

Stara Dama objęła prowadzenie w 43. minucie

Po jednym z dośrodkowań piłkę do siatki skierował głową Bremer. Stoper wykorzystał błąd bramkarza przeciwników i wpisał się na listę strzelców.

Pomimo wielu sytuacji w drugiej połowie, rezultat ten utrzymał się aż do końcowego gwizdka. W drugiej części gry zarówno ekipy Juventusu, jak i Lazio mieli swoje szanse, jednak nie udało im się zaliczyć żadnego trafienia.

Dla Starej Damy jest to niewielki pozytyw w trudnym okresie klubu. Pokonanie renomowanego przeciwnika i awans do półfinału można uznać za pewien sukces.