AMP Futbol: Polacy z najwyższym zwycięstwem w historii turnieju!

W drugim spotkaniu rozgrywanych we Francji AMP futbolowych Mistrzostw Europy Biało-Czerwoni pokonali Szkocję aż 15:0. Jest to najwyższe zwycięstwo na tym turnieju w historii!

Dominacja od pierwszej minuty

Drugim rywalem Biało-Czerwonych na trwających we Francji Mistrzostwach Europy w AMP Futbolu byli Szkoci, dla których był to debiut na tej imprezie, a na inaugurację ulegli Niemcom – 0:5. Już w 2. minucie podopieczni Dmytro Kameko „rozklepali” defensywę rywali, a piłkę do siatki wpakował Bartosz Łastowski. Chwilę później Krystian Kapłon pięknym strzałem z dystansu podwyższył stan rywalizacji. Gra praktycznie przez cały czas toczyła się pod polem karnym naszego przeciwnika, stąd też w 7. minucie Kapłon po raz kolejny zapisał się na liście strzelców, popisując się mocnym strzałem z ostrego kąta. 300 sekund później było już 4:0. Tym razem główką trafił Marcin Oleksy. Szturm trwał w najlepsze, bowiem piąte trafienie dla naszej reprezentacji zdobył Kamil Rosiek. Na sam koniec pierwszej połowy pięknym strzałem z dystansu popisał się Rafał Bieńkowski, ustanawiając wynik do przerwy – 6:0.

Polska gromi rywala

Już w pierwszej akcji po zmianie stron Mateusz Warakomski oddał strzał, po którym golkiper ze Szkocji zmuszony był wyciągać futbolówkę z bramki. Zanim jednak wpadła do siatki, to odbiła się od słupka. W 34. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Rafał Bieńkowski, a ten ze spokojem zdobył swoje drugą bramkę w tym spotkaniu, podwyższając stan rywalizacji. Polska zatem prowadziła już 8:0. Drugiego hat-tricka na tym turnieju skompletował Krystian Kapłon. Polak popisał się genialnym strzałem z dystansu, nie dając żadnych szans szkockiemu bramkarzowi.

Swojego debiutu w narodowych barwach doczekał się także Maciej Materac. Polki golkiper pojawił się na murawie w 41. minucie, a chwilę później Kamil Grygiel zdobył dziesiąte trafienie dla naszego zespołu. Podopieczni Dmytro Kameko nie oszczędzali rywala, który pod koniec spotkania nie był skory, aby szybko rozgrywać stałe fragmenty gry.

W międzyczasie w statystykach po raz drugi zapisał się Kamil Rosiek, Bartosz Łastowski (dwukrotnie) i Krystian Kapłon (dwukrotnie). Ostatecznie Biało-Czerwoni pierwszy raz w historii występów na Mistrzostwach Starego Kontynentu strzelili rywalowi minimum dziesięć goli, zwyciężając aż 15:0

zapis transmisji z meczu Polska – Szkocja: 🔴 EURO 2024 W AMP FUTBOLU: POLSKA – SZKOCJA LIVE

Faza grupowa Mistrzostw Europy w AMP Futbolu:

POLSKA — SZKOCJA 15:0 (6:0)

Bramki: Bartosz Łastowski 2′, 48′, 50+2′ (rzut karny), Krystian Kapłon 3′, 7′, 38′, 49′, 50+3′, Marcin Oleksy 13′, Kamil Rosiek 16′, 45′ Rafał Bieńkowski 25+3′, 34′, Mateusz Warakomski 26′, Kamil Grygiel 42′