Adrian Benedyczak z 10. trafieniem na poziomie Serie B!

W sezonie 21/22 Adrian Benedyczak uzbierał 6 goli i 1 asystę w 31 występach w barwach Parmy Calcio. Można to uznać za naprawdę solidny wynik jak na debiutancki sezon w Serie B. Dziś były napastnik Pogoni Szczecin zdobył gola przeciwko Palermo – było to czwarte trafienie Polaka w obecnych rozgrywkach.

Pierwsza dwucyfrówka za granicą

W 32. minucie meczu Luca Zanimacchia dograł piłkę w pole karne Mirko Piglacelliego, gdzie znajdował się Adrian Benedyczak. 22-latek z Polski uderzył futbolówkę przy pierwszym kontakcie i dał prowadzenie Parmie. Gol ten pomógł w zwycięstwie gospodarzy – Parma wygrała 2:1 po trafieniu Woyo Coulibaly’ego z 77. minuty.

Jak łatwo policzyć, dzięki dzisiejszemu trafieniu Adriana, ma on już na swoim koncie łącznie 10 bramek na poziomie włoskiej Serie B. Nie jest to może wynik robiący ogromne wrażenie, ale biorąc pod uwagę wiek zawodnika oraz czas jaki spędza na boisku, raczej nie można mówić tu również o słabej dyspozycji. Benedyczak coraz częściej grywa również na skrzydłach zamiast typowej dla niego pozycji „dziewiątki” i od początku 2023 roku widać u niego poprawę pod kątem skuteczności. O ile przez całą rundę jesienną wychowanek Pogoni zdobył tylko jedno trafienie ligowe i jedną bramkę w spotkaniu Coppa Italia, tak gol z Palermo był już trzecim począwszy od stycznia.

Trzymamy zatem kciuki, aby Adrian Benedyczak pobił swój dotychczasowy rekord 6 bramek w Serie B i umacniał swoją markę we Włoszech w kolejnych miesiącach.