Tuttosport: Pedri Gonzalez z nagrodą Golden Boy 2021!

fot. Pedri Gonzalez/Twitter
fot. Pedri Gonzalez/Twitter

Pedro González López – w skrócie Pedri. 18 letni Hiszpan, który z miejsca zachwycił piłkarski świat i po nieco ponad roku od wejścia na najwyższy szczebel piłkarskich rozgrywek, odbiera nagrodę „Golden Boy 2021” od włoskiego Tuttosport. Rzecz absolutnie zjawiskowa.

Pedri nowym „Złotym Chłopcem” Tuttosport

Żeby lepiej zobrazować wam niesamowity wyczyn Pedriego, wymienię kilka osiągnięć, które udało mu się skompletować na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy:

20.10.2020 – 17 letni Pedri strzela pierwszego gola dla FC Barcelony w meczu LM z Ferencvaroszem

25.03.2021 – Pedri debiutuje w reprezentacji Hiszpanii

28.06.2021 – Pedri staje się najmłodszym zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii w historii na Mistrzostwach Europy; zostaje również najmłodszym zawodnikiem, który znalazł się w wyjściowym składzie na mecz fazy pucharowej rozgrywek (pobijając tym samym rekord Wayne’a Rooneya z 2004 roku – notabene to właśnie Anglik zdobył nagrodę Golden Boy w 2004r.)

07.08.2021 – Pedri rozgrywa 120 minut w finale IO przeciwko Brazylii. To jego 73 mecz w sezonie 20/21, tym samym Hiszpan zostaje zawodnikiem z największą liczbą rozegranych spotkań w całej Europie.

14.10.2021 – Pedri podpisuje nowy kontrakt z Barceloną do 2026r. Jego nowa klauzula wykupu opiewa na kwotę 1mld euro.

Ależ bomba!! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z nagrody. Dziękuję za oddane głosy i za otrzymane wsparcie. Jestem zachwycony – GOLDEN BOY 2021 !!! Wielkie dzięki Tuttosport!” – Tak Pedri Gonzalez dziękował za wyróżnienie na swoim Twitterze.

Takich graczy potrzebujemy w futbolu

Pedri jawi się jako idealny przykład piłkarza, którego piłka nożna potrzebuje. Niesamowicie pracowity, dobrze ułożony, nie sprawiający problemów i nie szukający rozgłosu za wszelką cenę. To chłopak z małej miejscowości, który ciężko zapracował na swój sukces. Do tego posiada wielki talent i systematycznie go rozwija. W ciągu roku z praktycznie anonimowego dla przeciętnego fana piłki gracza, zamienił się w laureata prestiżowej nagrody Golden Boy. Nagrody, którą spośród zawodników Barcelony wcześniej otrzymał jedynie Leo Messi. Poza Argentyńczykiem do grona zdobywców Golden Boya zaliczają się również takie postaci jak Wayne Rooney, Cesc Fabregas, Sergio Aguero, Paul Pogba, czy Mario Goetze.

Spośród nich wszystkich, 18 letni Pedri zdaje się być chyba najskromniejszym i najbardziej skupionym stricte na grze w piłkę. I chwała mu za to. W dzisiejszych czasach to naprawdę coraz rzadszy przypadek. Oby ta postawa prowadziła go do kolejnych wielkich osiągnięć, a sam Pedri Gonzalez stawał się wzorem do naśladowania dla młodych.