OFICJALNIE: Czołowa gwiazda MLS zagra w lidze hiszpańskiej

Valentin Castellanos. Części z Was nazwisko 23-letniego napastnika może wydać się obce. Udział w 15 trafieniach podczas 17 występów w obecnym sezonie MLS jest już jednak jasnym wyznacznikiem potencjału zawodnika. Były reprezentant Argentyny U-23 przez ostatnie lata był jednym z najlepszych snajperów ligi amerykańskiej, a najbliższy rok spędzi na wypożyczeniu do Girony. Czy supersnajper z MLS podbije La Ligę?

źródło: twitter/GironaFC

Napastnik w 2021 roku przerastał rozgrywki

Został najlepszym strzelcem MLS, świętował tytuł mistrzowski z New York City FC. Amerykańscy kibice wybrali go najlepszym zawodnikiem roku w całym USA. Jednocześnie, wypożyczenie do Girony z góry traktowane jest jako czasowa przygoda. Wszystko zamyka się bowiem w obszarze klubów należących do „City Football Group”, które „posiadają” m.in. New York City, Gironę oraz Manchester City. Jeśli napastnik błyśnie formą w Hiszpanii – kto wie? Może nawet wyślą go do zespołu „Obywateli”? Jeśli nie, bez słowa wytłumaczenia wróci do Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA
źródło: twitter/Tmusa_news

Dla piłkarza taki scenariusz to ścieżka szybkiego rozwoju, ale tak naprawdę, konkretna spółka holdingowa „steruje” jego karierą. Castellanos był topową gwiazdą MLS, ale o znaczeniu tego tytułu niech świadczy stosunkowo niewielka rozpoznawalność piłkarza w Europie. O ile sam często zwracałem uwagę na jego osobę – bowiem rywalizował o tytuł najlepszego strzelca z Adamem Buksą – o tyle wypożyczenie do Girony przeszło bez większego echa.

Valentin w najbliższych miesiącach będzie walczył nie tylko o zwrócenie na siebie uwagi i potwierdzenie wysokich umiejętności, ale także o pokazanie, że napastnicy MLS mają sporo jakości i mogą poradzić sobie w czołowych europejskich ligach. Szczerze – sam jestem niezwykle zaintrygowany jak poradzi sobie w Hiszpanii.

źródło: twitter/NYCFC
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ