Łukasz Poręba zagra w Niemczech? Zaskakujący transfer!

Niesamowicie gorąco zrobiło się w ostatnich dniach okienka transferowego wokół polskich piłkarzy. Mateusz Wieteska trafił do Cagliari, Kamil Glik jest łączony z powrotem do Polski, a teraz Łukasz Poręba ma opuścić RC Lens. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, polski pomocnik ma udać się na wypożyczenie do Hamburgera SV. Kluby dogadały się na wypożyczenie z opcją wykupu przez niemiecki zespół za kwotę ok. 1,5 mln euro.

Poręba chce (i powinien) grać

Powód zmiany otoczenia przez 23-latka jest prosty. Poręba rozegrał w zeszłym sezonie zaledwie 270 minut na przestrzeni 10 występów w barwach RC Lens. Obiecujący początek i zastąpienie Seko Fofany pod nieobecność Iworyjczyka nie wystarczyły jednak, aby wywalczyć sobie miejsce w składzie. A nawet objąć rolę jednego z regularnych zmienników.

REKLAMA

Stąd jak najbardziej rozsądny pomysł obniżenia toru lotów w celu zyskania konkretnego czasu gry. HSV występuje obecnie na zapleczu Bundesligi, natomiast ich ambicje sięgają elity. Po porażce w barażach o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, Hamburger jest zdeterminowany aby zapewnić sobie bezpośredni awans w bieżących rozgrywkach. Aktualnie bardzo dobrze aspiracje ekipy z Hamburga oddaje ich pozycja w ligowej tabeli. Pierwsza lokata po czterech kolejkach i ani jednej porażki – 3 zwycięstwa i remis.

Czy Łukasz Poręba powinien być pewny regularnej gry w takim zespole? Tego powiedzieć nie można, natomiast konkurencja i poziom intensywności gry będą z pewnością na niższym poziomie niż w Lens. Jeśli polski pomocnik będzie równie zdeterminowany do pracy i walki o regularną grę jak sam HSV o awans do Bundesligi, wychowanek Zagłębia Lubin może na tym ruchu jedynie zyskać.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ