Kim jest Vinicius Tobias, nowy nabytek Realu Madryt?

Vinicius Tobias zostanie nowym zawodnikiem Realu Madryt. 18-letni Brazylijczyk przejdzie do Królewskich z ukraińskiego Szachtara Donieck na zasadzie wypożyczenia z możliwością wykupu po jego upływie.

Kim jest Vinicius Tobias?

18-letni Brazylijczyk najczęściej występuje na prawej obronie, ale bardzo dobrze odnajduje się na każdej pozycji po tej stronie boiska. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Brazylii. W styczniu tego roku przeszedł do Szachtara Donieck z brazylijskiego Internacionalu za około 6 milionów euro. Ten kierunek nie dziwi, bowiem klub z Donbasu od dawna słynie ze sprowadzania młodych utalentowanych Brazylijczyków i rozwijania ich umiejętności. Vinicius Tobias nie zdążył jednak wystąpić w żadnym oficjalnym spotkaniu. W barwach Szachtara zagrał jedynie w sześciu meczach towarzyskich.

Transfer ten jest oczywiście skutkiem wojny na Ukrainie. Był on możliwy dzięki specjalnym przepisom FIFA, które pomagają piłkarzom z ukraińskich i rosyjskich klubów zmieniać zespoły. Vinicius Tobias przejdzie do Realu Madryt na zasadzie wypożyczenia do końca następnego sezonu. Po tym okresie Los Blancos mają możliwość wykupienia zawodnika za około 18 milionów euro. Taka opcja wydaje się być bardzo korzystna zarówno dla klubu z Madrytu jak i Szachtara Donieck.

Vinicius Tobias dołączy początkowo do Castilli

Do końca tego sezonu Brazylijczyk będzie zawodnikiem młodzieżowej drużyny Realu Madryt, czyli Castilli. Spowodowane to jest zasadami panującymi w LaLiga co do rejestracji zawodników spoza Unii Europejskiej. Real Madryt ma obecnie 3 takich zawodników (Vinicius Junior, Rodrygo, Eder Militao) co całkowicie wykorzystuje ten przepis. Rejestracja Viniciusa Tobiasa do pierwszej drużyny ma być możliwa w przyszłym sezonie, kiedy to któryś z zawodników zwolni miejsce dla gracza spoza UE. Obecnie Vinicius Junior jest blisko otrzymania hiszpańskiego obywatelstwa, co sprawiłoby, że zwolniłoby się już jedno miejsce. Dodatkowo mówi się, że po sezonie z klubu może odejść Rodrygo. Wydaje się więc, że jedno miejsce dla zawodnika spoza UE będzie zarezerwowane właśnie dla Tobiasa.

O ile Vinicius Tobias nie będzie mógł zostać zgłoszony do LaLiga, tak inaczej wygląda sytuacja w Lidze Mistrzów. Z racji na specjalnie wprowadzone przepisy, każdy zespół ma możliwość dopisać do swoich kadr dwóch zawodników sprowadzonych z klubów ukraińskich lub rosyjskich. Dla Realu Madryt byłby to pierwszy taki piłkarz, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby Vinicius Tobias stał się częścią składu na mecze Champions League. Oczywiście istnieją małe szanse, że zadebiutowałby w tych rozgrywkach, ale przy problemach Realu Madryt z prawą obroną taka opcja byłaby dobrym zabezpieczeniem.

REKLAMA
Michał Jeleń
Michał Jeleńhttps://mymistrzowie.pl/
Zakochany w piłce nożnej, ale dostrzegam tak jej blaski jak i cienie. Lubię obejrzeć mecz, dwa, albo siedem, chociaż rodzimych rozgrywek zazwyczaj unikam. Skończyłem studia historyczne, pisząc prace o futbolu. Lubię też F1, ale to przede wszystkim ze względu na aspekt ludzki.
PODOBNE
REKLAMA
106,198FaniLubię
10,464ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ