Karim Benzema rozważa ofertę z Arabii – na stole 200 mln euro

Do mediów docierają sensacyjne doniesienia z Hiszpanii. Real Madryt podejrzewa, że Karim Benzema po cichu rozważa ofertę przenosin do Arabii Saudyjskiej. Według sprawdzonego portalu „Relevo”, Francuz otrzymał propozycję dwuletniego kontraktu o wartości 200 mln euro.

Scenariusz jak najbardziej prawdopodobny

Aktualny kontrakt Karima Benzemy w Realu Madryt wygasa 30 czerwca 2023 roku, czyli wraz z końcem sezonu. Co prawda od dłuższego czasu mówiło się, podobnie z resztą jak w przypadku Viniciusa, że przedłużenie umowy z napastnikiem to pewnik. Pozostawało jedynie oczekiwać oficjalnych komunikatów ze strony klubu. Natomiast fakty są takie, że tego typu stanowiska od władz Królewskich jak dotąd nie było. A otoczenie na Bernabeu ma coraz większe wątpliwości co do dalszej współpracy Benzemy z Florentino Perezem.

REKLAMA

I trudno się temu dziwić. Jeśli w Arabii Saudyjskiej są w stanie zaoferować kontrakt wart 200 mln euro, w którego skład wchodzą prawa do wizerunku i zezwolenia marketingowe, brak konieczności płacenia podatków i działania pokroju wspólnego tworzenia szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, to cała operacja przybiera na skali. A sam Karim ma za sobą zdecydowanie mniej udany sezon niż kampania 21/22. 35-latek zdobył 30 goli i 6 asyst w 42 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. To oczywiście wciąż dobre liczby, ale każdy kto oglądał uważnie mecze francuskiego napastnika z tego sezonu, ten widział że wielokrotnie znajdował się on poniżej optymalnej formy.

Zatem czemu by nie skorzystać z tak atrakcyjnej oferty jak ta dotycząca gry w Arabii? W końcu to nie tylko łatwe pieniądze w momencie, kiedy w klubowej piłce Karim osiągnął już w zasadzie wszystko co mógł. Ale również szansa na zachowanie swojej legendy w Realu, bez nadszarpywania jej gorszą postawą w kolejnych sezonach.

Kto miałby zastąpić Benzemę?

Jednocześnie na Bernabeu od dawna szukają następcy Karima Benzemy. Niewykluczone że w trakcie jednego okienka madrycki zespół sięgnąłby po aż dwóch napastników. Gwiazdy pokroju Harry’ego Kane’a, który mógłby wejść w buty Francuza. Oraz zmiennika, którym może okazać się Roberto Firmino, bądź piłkarz Espanyolu – Joselu. Tak czy inaczej, Królewscy muszą dobrze przygotować się na odejście swojej „dziewiątki”. Gdyż niezależnie czy nastąpi to już teraz, czy za rok, zastąpienie takiego piłkarza nie będzie łatwym zadaniem.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,010FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ