REKLAMA

Kapitan Hoffenheim zmuszony do zakończenia kariery? Nie ma postępów w leczeniu

Benjamin Hübner może zostać zmuszony do przedwczesnego pożegnania z futbolem. 33-letni środkowy obrońca leczy obecnie kontuzję kostki, ale postępy w walce o powrót na murawę są praktycznie zerowe. Jak informują dziennikarze “kicker.de”, za każdym razem gdy kapitan Hoffenheim próbuje trenować ze zwiększonym obciążeniem, ból powraca i uniemożliwia grę w piłkę. Odkąd we wrześniu 2020 roku pojawiły się u niego problemy zdrowotne, opuścił już 82 spotkania, a lekarze zdają się bezradnie rozkładać ręce.

Problemy zdrowotne Benjamina trwają od przeszło dwóch lat

Początkowo wskazywano uraz lewej stopy, który… okazał się zerwaniem więzadła. Zlekceważenie tak poważnej kontuzji skutkowało długą przerwę od gry. Hübner stracił szansę występów w Lidze Europy podczas sezonu 2020/21. Pod tym względem trzeba uznać go za nieprawdopodobnego pechowca. Z 20 spotkań, które ta drużyna grała w europejskich pucharach od 2017 roku, opuścił aż 17.

Hübner pauzował między czerwcem 2020 roku a styczniem 2022 r. Gdy wrócił do gry, znów zakładał opaskę kapitana, zdołał nawet strzelić gola w ligowym meczu z Arminią Bielefeld. Niestety, w marcu przeszedł koronawirusa, a następnie miał problemy z plecami. W lipcu wydawało się, że będzie w stanie ponownie wrócić na murawę. Zagrał zresztą w meczu Pucharu Niemiec. Niestety, po raz kolejny pojawiły się problemy zdrowotne – najprawdopodobniej uraz więzadła w kolanie, do którego dochodzi poważny ból w kostce. Co ciekawe, działacze Hoffenheim w lutym uznali, że najgorsze jest już za defensorem. Zaoferowali mu wówczas przedłużenie umowy do końca czerwca 2023 roku.

Hübner walczy, ale postępów brak

Przypomnijmy, że jeszcze 4 lata temu defensor wyceniany był na 8 milionów euro. Dziennikarze kickera zauważają, że mimo wizyt u wielu specjalistów, Benjamin Hübner przez długie miesiące był źle diagnozowany. Dopiero po rocznej przerwie od gry, lekarze podjęli decyzję, że konieczna jest operacja. Czy historia właśnie się powtarza? Być może Hübner ma poważniejszy problem i potrzebuje jedynie właściwej diagnozy, a następnie rozsądnego leczenia?

REKLAMA
Sourcekicker.de
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

98,550FaniLubię
10,667ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA