Hubert Hurkacz przegrywa w finale turnieju ATP w Montrealu (VIDEO)

Szósty finał gry singlowej w karierze Huberta Hurkacza — pierwsza porażka. Polski tenisista po niezwykle udanym turnieju przegrał w trzech setach z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą. 10. zawodnik światowego rankingu po słabym występie w tegorocznym Wimbledonie, a także szybkiej porażce w Waszyngtonie, przypomniał, dlaczego jeszcze kilka tygodni temu zachwycaliśmy się jego grą. Dziś jednak, musiał uznać wyższość rywala.

W finałowym starciu Hubert pokazywał to, czym imponował we wcześniejszych rundach. Pierwszy set to 6 asów serwisowych po stronie Polaka i… jedno wykorzystane przełamanie. Tyle wystarczyło, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Już na tym etapie meczu widzieliśmy, że o kwestii wygranej w całym pojedynku mogą zadecydować detale. Tak też działo się w secie numer dwa. Hurkacz znów świetnie serwował, ale tym razem to rywal miał jedną piłkę na przełamanie i również zdołają ją wykorzystać. Powtórzę — przez pierwsze dwa sety mieliśmy dokładnie dwie piłki na przełamanie serwisu rywala — obie zadecydowały o wyniku 1:1.

Podczas decydującego seta, przełamanie padło łupem Hiszpana. Już na jego starcie Hubert musiał odrabiać straty i robił to niezwykle dzielnie. Carreno Busta okazał się jednak niezwykle wymagającym przeciwnikiem, a jedna z akcji – gdy zdobył punkt wydawało się w beznadziejnej sytuacji, pokazała, że to jego dzień. Zobaczcie zresztą sami.

źródło: twitter/TennisTV

Przeciwko tak dysponowanemu rywalowi, nawet ambitnie grający Hurkacz nie był w stanie odrobić strat. Z każdą minutą przewaga Hiszpana – również mentalna rosła, a Hubert zdawał sobie sprawę, że nie zdoła odwrócić losów rywalizacji. Finalnie, Pablo zdołał jeszcze raz przełamać Polaka, zaliczając jeden z najwspanialszych momentów swojej zawodowej kariery. Hurkacz przegrał, ale w tak grającym rywalem nie ma powodów do wstydu.