Grupa Azoty Chemik Police mistrzyniami Polski!

Siatkarki Marco Fenoglio po roku przerwy odzyskują tytuł Mistrzyń Polski. Po zwycięstwie 3:1 z PGE Rysicami Rzeszów klub z województwa zachodniopomorskiego zdobywa swój 11. tytuł w historii!

Wystarczyły 3 spotkania

W rywalizacji do trzech wygranych spotkań bezkonkurencyjne okazały się siatkarki z Polic. Pierwsze domowe spotkanie Chemiczki wygrały bez straty seta, następnie w wyjazdowym starciu również nie przegrały żadnej partii. Komfortowa sytuacja byłych mistrzyń pozwoliła zamknąć sezon we własnej hali. We wczorajszym meczu podopieczne Marco Fenoglio stoczyły zdecydowanie najcięższy bój finałów. Niespodziewana porażka w pierwszej partii spotkania 20-25 nieco wybiła Chemiczki z rytmu, ale (jak się później okazało) tylko na chwilę! Siatkarki z Polic odbudowały swoją grę i m.in. za sprawą fenomenalnej Elizabet Inneh-Varga były bezkonkurencyjne w kolejnych 3 setach. Dzięki kapitalnej grze ofensywnej nowe mistrzynie Polski wygrały rywalizację stosunkiem… 9:1 wygranych partii! Tym samym Chemik zdobył 11. Mistrzostwo Polski w historii klubu!

Powrót na tron po… roku przerwy!

Grupa Azoty Chemik Police to absolutne dominatorki polskiej TAURON Ligi kobiet. W ostatnich 11 sezonach klub z województwa zachodniopomorskiego triumfował aż… 9 razy! Siatkarki z Polic podbijają polskie parkiety od sezonu 2013/2014, kiedy to jako beniaminek rozgrywek zdobyły mistrzowski tytuł. Kolejne lata to dominacja i fantastyczne zwycięskie serie Chemiczek. Passa mistrzyń została przerwana dopiero w zeszłym sezonie, wtedy to po tytuł sięgnęły zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź, Grupa Azoty Chemik Police zajęła (najsłabsze w historii rozgrywek w najwyższej lidze) 5. miejsce. Ostatni tryumf siatkarek Marco Fenoglio miał natomiast miejsce dwa lata temu, wówczas w finale również pokonały PGE Rysice Rzeszów.

Grupa Azoty Chemik Police nowymi mistrzyniami Polski!