Liverpool zapłaci 60 mln euro za defensora z Bundesligi?

Willian Pacho znalazł się na celowniku Liverpoolu, o czym informują „Bild” oraz „FT”. Ekwadorski defensor Eintrachtu Frankfurt ma być jednym z głównych celów The Reds na letnie okienko transferowe, a jego dotychczasowy pracodawca oczekuje 60 mln euro za potencjalny transfer. Mimo że kwota jest dwukrotnością wyceny rynkowej obrońcy wg wyliczeń transfermarkt, angielski klub jest podobno gotowy na taki wydatek.

źródło: Anfield Sector on X

Willian Pacho następcą van Dijka w Liverpoolu?

Niemieckie media wskazują, że Liverpool byłby skłonny wykupić 22-latka, a następnie wysłać go na wypożyczenie powrotne do Eintrachtu. Skąd tak nieoczywiste rozwiązanie? Odpowiedzią może być Virgil van Dijk. Serwis SPORTS ZONE informował ostatnio, że holenderski obrońca jest kuszony przez kluby z Arabii Saudyjskiej. Oczywiście, źródło nie należy do grona najbardziej wiarygodnych, więc informacje traktujemy z dużym dystansem. Wiemy jednak, że 32-latek jest związany z Liverpoolem umową do końca czerwca 2025 roku. Lato 2024 r. może być ostatnią okazją do zarobku na jego sprzedaży, a Saudyjczycy są w stanie zapłacić więcej niż reszta świata. Oczywiście, te bardziej popularne media powtarzają, że van Dijk chce kontynuować karierę w Anglii i dyskusje na temat nowej umowy są prowadzone. Jak jest naprawdę — tego w tym momencie nie wiemy.

REKLAMA

Być może Willian Pacho to rzeczywiście opcja na zastąpienie dziesięć lat starszego Holendra, ale dopiero od sezonu 2025/26? A może oba wątki nie są ze sobą powiązane, a działacze Liverpoolu po prostu widzą w Ekwadorczyku ciekawe wzmocnienie składu? Paradoks polega na tym, że stosunkowo młody obrońca, którego nazwisko nadal jest mocno anonimowe w świadomości europejskich kibiców, już może kosztować tak znaczące pieniądze. Co więcej, nie brakuje komentarzy, że 60 mln euro to i tak niewielkie ryzyko dla The Reds.

SourceBild
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ