JASTRZĘBSKI WĘGIEL OBRONIŁ TYTUŁ MISTRZA POLSKI!

Ostatni akt sezonu 2023/2024 w PlusLidze przebiegał wyśmienicie. Cztery sety, niesamowite wymiany ognia, piekielnie mocne zagrywki i kawał cudownej siatkówki oglądali kibice w Jastrzębiu-Zdroju. Ostatecznie po zaciętej batalii to Jastrzębski Węgiel obronił tytuł Mistrza Polski i zdobył złote medale PlusLigi!

Gospodarze na prowadzeniu

Uroczystym odegraniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczął się ostatni mecz PlusLigi w sezonie 2023/2024. Obie ekipy niesione atmosferą hali mocno weszły w spotkanie. Celne bomby z pola serwisowego cechowały pierwszą partię spotkania, drużyny nie oszczędzały sił w tym elemencie gry. Pomarańczowi szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę, która dodała im pewności w ataku (11-8). Świetnie od początku funkcjonował blok jastrzębian i to m.in. dzięki niemu powiększyli prowadzenie (20-14). Zawiercianie walczyli do końca, swoje momenty w ofensywie mieli Kwolek czy Clevenot, ale ostatecznie gospodarze utrzymali swoje prowadzenie. Pierwszą partię zakończył as serwisowy Jurija Gladyra! (24-19)

Niesamowita seria Warty

Piorunujący początek drugiego seta zaliczyli gospodarze. Dobra postawa Tomasza Fornala, wyczyszczona przez Toniuttiego siatka i świetne obrony Popiwczaka poskutkowały prowadzeniem już na początku partii (11-5). Zawiercianie popełniali bardzo dużo błędów własnych, oddawali rywalom punkty niemal za darmo. Kiedy wydawało się, że jastrzębianie pewnie zmierzają po zwycięstwo, do gry wróciła Warta. Jurajscy Rycerze bezwzględnie punktowali – wykorzystywali każde potknięcie rywali i w efekcie doprowadzili do remisu! (20-20). Drużyna Winiarskiego zaliczyła niesamowitą serię i wygrała drugą partię 25-21!

Widowiskowa batalia

Kolejna odsłona meczu niemal powtórzyła przebieg poprzedniej. Pomarańczowi szybko objęli wysokie prowadzenie (16-11) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Niestety, drużynie Mendeza przytrafił się kolejny zastój, co poskutkowało powrotem Aluron CMC Warty Zawiercie! Do wysokiej skuteczności powrócił Karol Butryn i znów na telebimach pojawił się remis! (22-22). Tym razem gospodarze utrzymali jednak nerwy na wodzy i zakończyli partię po zablokowaniu atakującego Zawiercia (25-23).

JASTRZĘBSKI WĘGIEL MISTRZEM POLSKI!

Ostatnia partia meczu to również siatkówka na najwyższym, światowym poziomie. Hala w Jastrzębiu-Zdroju szalała z emocji, doping kibiców wyraźnie niósł Pomarańczowych. Świetne zawody rozgrywał Rafał Szymura i Tomasz Fornal, to właśnie ten duet stanowił siłę gospodarzy (14-9). Potworne zmęczenie wkradało się w grę obu zespołów, medycy pomagali m.in. Bartoszowi Kwolkowi, który walczył o dotrwanie do końca. Sporo szarpanej siatkówki oglądaliśmy w tym secie, wyczerpanie i „brak tlenu” u zawodników cechowały grę (21-16). Pomarańczowi konsekwentnie grali punkt za punkt i mieli piłki meczowe przy stanie 24-17. Ostatnią akcję w tym sezonie PlusLigi zakończył outowy atak Patryka Łaby!