Inter wysoko rozbija Romę – podsumowanie 16. kolejki Serie A

Wspaniałe zwycięstwo Interu, zwariowane spotkanie w Wenecji czy zamiana lidera. 16. kolejka ligi włoskiej dobiegła końca, więc serdecznie zapraszam na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ten weekend na boiskach w Italii.

Mecz kolejki: Venezia – Hellas Werona

Gdy Venezia schodziła na przerwę z zupełnie niespodziewaną, aż trzybramkową zaliczką, fani Hellasu mogli być pozbawieni jakichkolwiek nadziei na korzystny rezultat. Zespół Igora Tudora wyraźnie przegrywał i nic nie wskazywało na to, że ekipa Chorwata nawiążę jeszcze walkę. Jednak Serie A po raz kolejny udowodniła, że jeśli chodzi o widowiskowość i przewrotność meczów, zasłużenie wiedzie prym. Po przerwie zawodnicy z Werony całkowicie zmiażdżyli ekipę Venezii, strzelając aż cztery bramki. Bohaterem – Giovanni Simeone, który pięć minut przed końcem spotkania zdobył zwycięskiego gola.

Zawodnik kolejki: Hakan Calhanoglu

Wybór może nieoczekiwany, jednak jak najbardziej zasłużony. Turek został bohaterem Interu w starciu z Romą Jose Mourinho, zapewniając mistrzom Włoch wspaniałe zwycięstwo aż 3:0. Najpierw wpisał się na listę strzelców, by następnie asystować przy golu Edina Dżeko. Na szczególną uwagę zasługuje bramka Hakana, gdyż 27-latek pokonał Ruia Patricio …bezpośrednio z rzutu rożnego.

Uzupełnieniem świetnego występu są też bardzo dobre statystyki: 82 kontakty z piłką, 91% skuteczności podań, 5 udanych długich zagrań oraz 4 wygrane pojedynki. Do tego tytuł zawodnika meczu i mamy występ kompletny w wykonaniu Turka.

Wydarzenie kolejki: zamiana lidera, świetny Zieliński

Napoli z lekką zadyszką? Tak można określić niedawne występy tej ekipy. Ostatnie cztery mecze to tylko jedno zwycięstwo. W zakończonej kolejce piłkarze Spallettiego zaliczyli drugą porażkę w sezonie (2:3 z Atalantą). Przegrana poskutkowała stratą fotelu lidera. Miejsce neapolitańczyków zajął Milan, który bez problemów pokonał ostatnią w tabeli Salernitanę.

Pomimo słabszej dyspozycji Napoli, w wysokiej formie wciąż jest Piotr Zieliński. Polak imponuje całym piłkarskim Włochom, a jego dyspozycja znalazła potwierdzenie w zdobyciu kolejnej bramki. Dla 27-latka to już czwarte spotkanie z rzędu z golem lub asystą.