Włoskie media: Tottenham poważnie zainteresowany Piotrem Zielińskim

Piotr Zieliński jest jednym z celów transferowych Tottenhamu – a przynajmniej tak sugerują dziennikarze Alfredo Pedulla oraz Gianluigi Longari. Ich zdaniem wielkim zwolennikiem sprowadzenia polskiego pomocnika jest Antonio Conte, który doskonale kojarzy Zielińskiego z czasów, gdy prowadził Inter.

źródło: twitter/Glongari

Temat po raz pierwszy pojawił się w mediach kilkanaście dni temu, ale wówczas był jedynie suchą plotką

Dziś włoskie media przedstawiają nieco szerszy kontekst. Antonio Conte miał być zainteresowany sprowadzeniem Piotra jeszcze w czasach, gdy sam pracował w Serie A. Zieliński jako zawodnik Napoli budził wówczas sporo zachwytów, ale ostatecznie Inter nie zdołał sprowadzić polskiego pomocnika. Dziś jednak, ten sam zawodnik ma zdecydowany dołek formy. Włosi uważają, że dla dobra samego piłkarza, niezbędna będzie zmiana otoczenia – a transfer do Premier League byłby idealnym rozwiązaniem.

Conte oczekuje konkretnego wzmocnienia w środku pola i jak to opisują Włosi „piłkarza, który od razu będzie gotowy do gry”. Napoli wiedząc, że Zielińskiemu został ledwie rok kontraktu nie powinno stawiać wygórowanych oczekiwań, a sam piłkarz będzie miał okazję potwierdzenia swojej wartości w nowym miejscu. Czy w takim wypadku rozmowy szybko doprowadzą do finalizacji transferu? Wszystko zależy od podejścia Napoli, które dziś rozdaje karty w kontekście Polaka. Jeśli Zieliński będzie brany pod uwagę przy budowie zespołu na kolejny sezon – Neapolitańczycy mogą sprawiać problemy. Jeśli podobnie jak w ostatnich spotkaniach, Piotr nie będzie graczem pierwszego wyboru – wydaje się, że sprzedaż pomocnika to najlepsza możliwa opcja.

Początek współpracy na linii Conte – Zieliński?

Osobiście uważam, że kluczowe znaczenie będzie miała w tym wypadku przyszłość samego szkoleniowca. Wiemy bowiem, że Conte może odejść z Tottenhamu, a jego nowym pracodawcą miałoby zostać PSG. Jeśli Włoch opuści „Koguty”, trudno uwierzyć, by pracował nad sprowadzeniem Zielińskiego. Gdy jednak Antonio zdecyduje się kontynuować pracę z Tottenhamem, klubowi działacze powinni zgodzić się na realizację jego „życzeń”. Zakładając, że jednym z nich jest Zieliński – prawdopodobnie solidnie powalczą, by transfer doszedł do skutku.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
105,339FaniLubię
10,504ObserwującyObserwuj
583ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ