Stal Mielec sięga po snajpera. Kapitalne statystyki w Izraelu, ale…

Ravve Assayeg zostanie najprawdopodobniej nowym piłkarzem Stali Mielec. Według informacji Piotra Koźmińskiego z „WP Sportowe Fakty” izraelski snajper jest o krok od angażu w polskim klubie. Zadanie nie powinno być skomplikowane, bowiem 23-latek jest obecnie bez klubu. Atutem Assayega są niewątpliwie jego znakomite statystyki, jednak trudno przewidzieć, jak skuteczność z drugiej ligi izraelskiej przełoży się na występy na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

Kim jest Ravve Assayeg?

Środkowy napastnik w sezonie 2023/24 strzelił 15 goli w 31 występach na poziomie Liga Leumit. To drugi najlepszy wynik strzelecki w rozgrywkach, które obiektywnie rzecz ujmując, nie grzeszą najwyższym poziomem. Najlepszy snajper minionego sezonu uzbierał 22 trafienia, jednak jego statystyki „poziom wyżej” są nieporównywalnie słabsze i zamykają się na ledwie 6 golach w 63 występach. Ravve Assayeg legitymuje się bardzo dobrym bilansem, ale jego wartość rynkowa według transfermarkt sięga ledwie 250 tysięcy euro. To mocno nieoczywisty ruch, które może okazać się strzałem w dziesiątkę lub totalnym nieporozumieniem. Przeglądaliśmy nagrania z trafieniami 23-latka i uczciwie rzecz ujmując — nie porwał nas swoimi umiejętnościami, chociaż oczywiście wszystko zweryfikują polskie boiska.

REKLAMA

Kuba Seweryn ze sport.pl przekonuje, że na Izraelczyka czeka w Mielcu dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Z perspektywy Stali jest to zrozumiały krok. Angażują stosunkowo młodego napastnika, którego pozyskanie prawdopodobnie nie będzie związane z żadnymi ukrytymi kosztami. Nie spodziewalibyśmy się jednak, że Stal Mielec trafi na kolejnego Saida Hamulicia czy Ilyę Shkurina. To raczej transfer na zasadzie „a może się uda?”. Jeśli mielczanie trafią z tym ruchem, będziemy pod gigantycznym wrażeniem. Druga liga izraelska jest bowiem niezwykle nieoczywistym kierunkiem poszukiwań wartościowych wzmocnień.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ