Skandal w kadrze Czech! 3 zawodników wyrzuconych z reprezentacji

W sobotni wieczór trzech zawodników reprezentacji Czech w zasadniczy sposób naruszyło regulamin wewnętrzny reprezentacji. Jakub Brabec, Vladimír Coufal i Jan Kuchta opuścili zgrupowanie reprezentacji ze skutkiem natychmiastowym w związku z decyzją kierownictwa kadry. Tego typu nieoczekiwany komunikat podało przed chwilą oficjalne konto czeskiej reprezentacji piłkarskiej. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że Czesi już jutro zagrają niezwykle ważne spotkanie przeciwko Mołdawii, którego stawką jest awans na Euro 2024.

Co takiego zrobili Brabec, Coufal oraz Kuchta?

Komunikat oficjalnie nie podaje dokładnego powodu wyrzucenia z kadry. Robią to jednak czeskie media. Deník Sport opisuje sobotnią imprezę zawodników (podobno w towarzystwie Tomáša Neumanna, członka Komitetu Wykonawczego Czeskiej Federacji Piłki Nożnej!) w klubie Belmondo w Ołomuńcy. Jak donosi Deník Sport, kiedy kibice chcieli zrobić sobie z nimi zdjęcia, nie bardzo im się to podobało, ponieważ pili napoje alkoholowe. Mimo to zostali na dyskotece do wczesnych godzin porannych.

źródło: Deník Sport w serwisie X

Biorąc pod uwagę, że reprezentacja Czech znajduje się w decydującej fazie walki o Mistrzostwa Europy, impreza trzech zawodników spotkała się z wieloma krytycznymi komentarzami. Oczywiście — nie będziemy w tym miejscu analizować, jak Panowie zachowywali się w ołomuńskim klubie. Krytykowany jest jednak sam fakt ich podejścia do trudnego poniedziałkowego wyzwania i braku skupienia na postawionym celu. Czesi najwyraźniej uznali, że jedyną opcją jest surowa kara.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,718FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ