Samuel Umtiti trafi do… Lecce? Kluby rozpoczęły rozmowy!

Jak informuje Fabrizio Romano, reprezentant Francji, Samuel Umtiti, może niedługo wreszcie opuścić FC Barcelone. Zainteresowane angażem doświadczonego obrońcy ma być… włoskie Lecce! Klub z Serie A rozpoczął już wstępne rozmowy z Blaugraną, a sam zawodnik ma być zainteresowany przejściem do ligi włoskiej.

Lecce szuka wzmocnień w obronie

Lecce potrzebuje doświadczonego stopera, który oprócz jakości zapewni ogromny spokój w formacji defensywnej klubu. Francuz mimo mocnego spadku formy, spowodowanego między innymi kontuzjami to klasowy stoper, który w swojej karierze udowadniał już, że posiada naprawdę dużo jakości.

REKLAMA

Niestety jednak, liczne urazy mocno nadszarpnęły jego status w drużynie wicemistrza Hiszpanii. Teraz w Barcelonie nie ma dla niego miejsca, a Lecce może zapewnić mu to, czego szuka – regularnej gry. Serie A to zupełnie inna specyfika gry od La Ligi, ale Umtiti powinien dobrze odnaleźć się na włoskiej ziemi.

Odbudować swoją pozycję

W ostatnim sezonie francuski defensor na murawie pojawił się zaledwie… raz. To dobrze obrazuje zjazd, jaki zaliczył przez swoje problemy zdrowotne. W kampanii 2020/21 wcale nie było znacznie lepiej, a Samuel Umtiti na boisku zameldował się 16 razy, zbierając łącznie 828 minut.

Źródło: FabrizioRomano /twitter

Pamiętajmy jednak, że w latach swojej „świetności” był on jednym z lepszych stoperów w La Liga. Gracz stracił mnóstwo pewności siebie a kolejne przerwy od gry sprawiały, że poziom, który prezentował, stał się niewystarczający dla klubu jakim jest Barcelona. Lecce to jednak „inna para butów”, a Serie A może być ostatnią szansą na zaistnienie w poważnym europejskim futbolu.

Wykorzystać ostatnią deskę ratunku

Jeśli nie teraz – to chyba nigdy. Taką maksymę musiał posłużyć się Umtiti, gdyż szansa, która miałby otrzymać w Lecce, może być jego ostatnią. Serie A gwarantuje pewną jakość rozgrywanych spotkań. Średniaki ligi włoskiej są na porównywalnym poziomie względem swoich hiszpańskich kolegów.

Ewentualne przejście Samuela do Serie A powinno zadowolić wszystkie strony. Piłkarz otrzyma szansę na powrót do formy, Barcelona pozbędzie się jego pensji oraz zwolni miejsce dla ewentualnego nowego obrońcy, a Lecce może znacząco podnieść poziom swojej defensywy. Czy piłkarz wykorzysta szanse, która nadarzyć się może ostatni raz?

@prosto o futbolu

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,877FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ