PILNE: Zmiany w powołaniach! Puchacz wraca do kadry

Zmiany „last minute” w powołaniach na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski! Michał Probierz zdecydował się powołać trzech piłkarzy w miejsce Patryka Dziczka, Adriana Benedyczaka oraz Matty’ego Casha. Mają zastąpić ich Tymoteusz Puchacz (1. FC Kaiserlautern), Mateusz Łęgowski (Salernitana) oraz Karol Struski (Aris Limassol).

REKLAMA

Powodem nagłych zmian mają być kontuzje

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie PZPN: Matthew Cash, Patryk Dziczek i Adrian Benedyczak z powodu kontuzji nie wezmą udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Jest to informacja bardzo lakoniczna i budząca pewne kontrowersje biorąc pod uwagę chociażby fakt, że Matty Cash przecież jeszcze kilka godzin temu grał spotkanie w barwach Aston Villi i nic nie wskazywało na to, aby nabawił się jakiegoś urazu. Trzeba więc zaufać w tym aspekcie selekcjonerowi i jego poziomie poinformowania na temat zdrowia zawodników.

Faktem jest natomiast powrót Tymoteusza Puchacza oraz Mateusza Łęgowskiego do kadry. Szansę na debiut otrzyma także Karol Struski grający na co dzień w lidze cypryjskiej. Jeśli chodzi o Łęgowskiego i Struskiego, to obaj panowie nie pełnią zbyt istotnych ról w swoich zespołach bądź ich gra nie zachwyca jakoś specjalnie w żadnym elemencie. Wydaje się, że najsolidniej z tej trójki wypada więc Puchacz, który jest w tym sezonie pewnym punktem Kaiserlautern. Wychowanek Lecha Poznań grający na pozycji lewego wahadłowego zaliczył w tym sezonie 1 bramkę i 2 asysty i zbiera sporo pochwał w 2. Bundeslidze.

Na dniach przekonamy się, czy któryś z tych trzech młodych piłkarzy odegra istotną rolę podczas najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski w meczach z Czechami i Łotwą.

SourcePZPN
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ