Motor ma nowego bramkarza! Transfer prosto z Kaukazu

Motor Lublin kontynuuje wzmocnienia w linii defensywy. Tym razem chodzi o pozycję bramkarza, gdzie jak dotąd występował 33-letni Łukasz Budziłek. Jego miejsce zastąpi najprawdopodobniej nowy nabytek drużyny z „Koziego Grodu”, Ivan Brkić.

Ivan Brkić to 29-letni bramkarz pochodzący z Chorwacji. Swoje pierwsze kroki w profesjonalnej piłce stawiał w zespole NK Istra 1961. W 2018 roku trafił do bośniackiego HSK Zrinjski Mostar, który Polacy kojarzyć mogą z ostatniej edycji Ligi Konferencji Europy, gdzie Zrinjski znalazł się w grupie razem z Legią Warszawa. Później Brkić grał jeszcze w FC Ryga, a od 2022 roku reprezentował barwy azerbejdżańskiego Neftchi Baku. Tam rozegrał łącznie 68 meczów, w których zachował 28 czystych kont i został wicemistrzem Azerbejdżanu w sezonie 21/22.

Moje pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Czuję, że ta drużyna, ludzie, którzy tutaj pracują, piłkarze i sztab są jak jedna, zgrana rodzina, mają ze sobą bardzo dobry kontakt. Słyszałem, że Ekstraklasa to wyrównana liga i każdy może wygrać z każdym, dlatego to będzie interesujące wyzwanie. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże drużynie.

mówił Ivan Brkić podczas prezentacji jako piłkarz Motoru Lublin.
REKLAMA

Brkić został pozyskany przez Motor na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał dwuletni kontrakt, ważny do 30 czerwca 2026 roku.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ