Media: Real Madryt zaproponował swoim legendom nowe kontrakty

Jeśli wierzyć doniesieniom hiszpańskiego dziennika Marca, Real Madryt zamierza zaproponować nowe kontrakty swoim dwóch gwiazdom – Toniemu Kroosowi oraz Luce Modriciowi. Umowy piłkarzy obowiązują do końca obecnych rozgrywek, lecz w Valdebebas planują przedłużyć je do końca następnego sezonu. Marca pisze także, że Florentino Pérez spotkał się osobiście z każdym z nich. 

Marca informuje w swoim artykule, że kontrakty są już gotowe i „leżą na stole”. Kwestią zmienną pozostaje decyzja zarówno Kroosa jak i Modricia. Według ich informacji dotąd ani Niemiec, ani Chorwat nie mieli zaproponowanej konkretniej oferty, zaś teraz mamy z taką do czynienia. Przyczyną do pojawienia się propozycji przedłużenia umów była dyspozycja pomocników w obecnym sezonie. Obaj piłkarze potwierdzili swoją grą, że mogą wciąż stanowić o sile zespołu z Estadio Santiago Bernabéu. Nawet pomimo bycia już starszymi zawodnikami. 

REKLAMA
źródło: Marca – X

Poniekąd ważną postacią w tym procesie był Carlo Ancelotti. Luka Modrić miał przekonać trenera, że w przypadku mniejszej liczby minut dalej potrafi utrzymać wysoki poziom. Chorwat zaakceptował nową rolę w zespole i spełnia oczekiwania Carletto. W lutym informowaliśmy, że Real zamierzał zaproponować przedłużenie kontraktu dopiero, gdy piłkarz zrezygnuje z gry w reprezentacji. O takiej decyzji narazie nie słyszeliśmy, a mimo to nowy kontrakt stał się faktem. Włoski szkoleniowiec miał być także ogromnym zwolennikiem kontynuowania współpracy z Tonim Kroosem. Znaczenie byłego zawodnika Bayernu dla zespołu z Madrytu ma nie tylko nie spadać, a nawet rosnąć. Oznacza to, że Ancelotti uwzględnia swojego podopiecznego w planach na nowy sezon.

Obecny sezon zmienił plany Realu

Mimo wszystko Real Madryt jest od dłuższego czasu był przygotowany na odejście swoich legend. The Athletic pisał, że pierwotnym planem zakładanym przed sezonem było zakończenie współpracy z przynajmniej jednym z zawodników. Pomogłoby to złagodzić wydatki na płace, a przecież dwaj doświadczeni gracze należą do najlepiej opłacanych członków drużyny. Głównym kandydatem do odejścia był Luka Modrić. Chorwat we wrześniu skończy 39 lat, a w tym sezonie jego rola zmniejszyła się do bycia rezerwowym. Ze względu na sukcesy Realu, czyli wygranie La Ligi i dotarcie do finału Ligi Mistrzów oraz imponujące występy indywidualne, klub postanowić kontynuować współpracę ze swoimi piłkarzami. Zaproponowanie przedłużenia kontraktów oddaje więc piłeczkę zawodnikom i pozostaje czekać, w jaki sposób ją odbiją.

źródło: X Mario Cortegana
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ