Real Madryt zaoferuje Modriciowi nowy kontrakt, jeżeli ten… zrezygnuje z gry w reprezentacji

Według chorwackiego portalu „Sportske Novosti” Luka Modrić otrzyma od Realu Madryt ofertę nowego kontraktu, ale pod jednym warunkiem. Ultimatum postawionym przez klub z Madrytu ma być zakończenie przez zawodnika kariery reprezentacyjnej. Królewscy oczekiwali, że 37-letni zawodnik dokona tego już po Mistrzostwach Świata w Katarze.

REKLAMA

Modrić chce zagrać w finałach Ligi Narodów

Tak przynajmniej mówił na krótko po zakończeniu mundialu. Wszelkie decyzje odnośnie dalszej gry w reprezentacji mają być podjęte dopiero po czerwcowym turnieju. Modrić miał znaczący wkład w awans Chorwacji do czołowej czwórki w Europie i z tego powodu chce również zagrać w samych finałach. Już wcześniej jednak zapowiadał, że będzie musiał dokonać decyzji w kwestii dalszego reprezentowania swojego kraju. Wówczas mówił, że będzie to zależeć od jego samopoczucia oraz tego, czy dalej będzie w stanie pomagać drużynie. Okazuje się jednak, że dodatkowym czynnikiem może być presja wywoływana przez Real Madryt.

Nowy kontrakt, ale…

Do takiego postawienia sprawy mogła zmusić włodarzy Królewskich ostatnia forma zespołu i samego zawodnika. Real Madryt po Mistrzostwach Świata złapał wyraźną zadyszkę. Nie udało mu się zdobyć Superpucharu Hiszpanii, a w lidze tracą już 8 punktów do liderującej FC Barcelony. W poprawieniu gry zespołu nie pomaga forma Luki Modricia. Chorwat ma duże problemy z dojściem do odpowiedniej formy po powrocie z Kataru. Wiele meczów rozpoczyna na ławce rezerwowych, a kiedy już pojawia się na boisku, to często jest niewidoczny. Nie przypomina on samego siebie sprzed mundialu. Brakuje mu odpowiedniej formy fizycznej, na czym cierpi także jego kreatywność i wpływ na grę całego zespołu.

Kontrakt Modricia wygasa już tego lata i zarówno klub, jak i zawodnik stoją przed trudnym wyborem. Oddanie reprezentacji sprawia, że Chorwat nie jest w stanie dać z siebie wszystkiego w klubie. Duża liczba rozgrywanych meczów coraz mocniej na niego wpływa. Nie ma co się temu dziwić, bowiem Modrić we wrześniu skończy 38 lat. Postawienie ultimatum odnośnie gry w reprezentacji wydaje się być realną opcją. Nie ma co spodziewać się oficjalnych deklaracji w tym temacie, tak od strony klubu, jak i zawodnika. Jeżeli jednak Modrić przedłuży kontrakt, a po finałach Ligi Narodów ogłosi zakończenie kariery reprezentacyjnej, to bardzo prawdopodobne, że naciski Realu Madryt były jednym z czynników przy podejmowaniu decyzji.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ