Napastnik Herthy Berlin przejdzie operację usunięcia guza jądra

Jak poinformowała Hertha Berlin w krótkim komunikacie prasowym, 24-letni Marco Richter bezterminowo opuści przygotowania do nowego sezonu Bundesligi. Prawego napastnika czeka operacja usunięcia guza jądra, po której lekarze podejmą decyzję o dalszym leczeniu. Ze zrozumiałych kwestii, klub nie chce komentować prywatnych spraw Richtera, ale będzie musiał radzić sobie bez jednego ze swoich najlepszych graczy.

REKLAMA
źródło: twitter/HerthaBSC_EN

Marco Richter w minionym sezonie Bundesligi wystąpił w 30 spotkaniach, podczas których strzelił 5 goli oraz zanotował 2 asysty

Mimo stosunkowo młodego wieku może się już nazywać weteranem, bowiem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech uzbierał 126 spotkań. W sierpniu 2021 roku trafił do Berlina za 7.1 mln euro z Augsburga, w tamtym czasie reprezentował również Niemcy podczas igrzysk olimpijskich, gdzie wystąpił w trzech spotkaniach.

Hertha Berlin traci tymczasowo zawodnika pierwszego składu, co wydaje się problematyczne przy niedostatku piłkarzy ofensywnych. Obecnie najważniejsze jest jednak zdrowie Richtera. Z naszej strony – wyrazy wsparcia dla niemieckiego piłkarza. Trzymamy kciuki za szybki powrót na boisko i korzystając z okazji przypominamy, że rak jądra jest najbardziej powszechnym nowotworem u mężczyzn przed czterdziestym rokiem życia.

Warto się badać Panowie!

Więcej w temacie możecie przeczytać na stronie: https://mosznowladcy.pl/jadra.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,521FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ