Kompromitacja UEFA podczas losowania Ligi Mistrzów

O godzinie 12 odbyło się losowanie Ligi Mistrzów. Standardowa procedura wyciągania kulek, którą uwielbiają wszyscy fani piłki nożnej. To w tym momencie decydują się losy kolejnej fazy rozgrywek. Tym razem jednak w wyniku błędu oprogramowania losowanie będzie powtórzone.

REKLAMA
źródło: ChampionsLeague/twitter

Błędy podczas losowania

Zacznijmy od początku. Pierwszą parę wylosowano bez żadnych problemów. Te zaczęły się chwilę później. Celem było dobranie rywala do Villarrealu. Jak wiemy, w fazie 1/8 Ligi Mistrzów nie mogą na siebie trafić zespoły, które rywalizowały ze sobą w fazie grupowej. Mimo to, jako przeciwnika drużyny hiszpańskiej wylosowano Manchester United. Oba zespoły mierzyły się ze sobą w fazie grupowej, więc wprawne oko od razu mogło wyłapać błąd. To samo zauważył prowadzący losowanie, który od razu poprosił o wylosowanie kolejnej drużyny. Tak też zrobiono, więc mogło się wydawać, że problem został zażegnany.

Tak się jednak nie stało. W trzeciej parze najpierw wylosowano Atletico Madryt. W tym momencie możliwych było pięciu rywali do przydzielenia. Jednak z powodu podobnego błędu, do tego przy poprzedniej parze, zamiast kulki Manchesteru United dobrano tę Liverpoolu. The Reds grali w grupie z Atletico, więc nie było możliwości, aby zagrali z nimi w kolejnej fazie. O tym błędzie początkowo nie poinformowano, a losowanie zostało przeprowadzone do końca.

Pierwotne losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów

Reakcja UEFA

Afera zaczęła się dopiero po zakończeniu losowania. Najpierw widzowie, a potem także kluby, zaczęły domagać się powtórzenia całej procedury. Błąd, który wystąpił, bardzo mocno namieszał w dalszym losowaniu. Koło godziny 13:40 UEFA oficjalnie poinformowała o błędzie oprogramowania od zewnętrznego dostawcy. System ten pomaga prowadzącym losowanie dobierać, który zespół, z którym może zostać wylosowany w parze. W wyniku błędu, dla drużyny Villarrealu system podświetlił na zielono misę Manchesteru United. Później natomiast przy Atletico odrzucił drużynę Czerwonych Diabłów, a podpowiedział drużynę Liverpoolu.

Źródło: UEFA/twitter

Losowanie zostanie ostatecznie powtórzone o godzinie 15. Poprzednie wyniki zostały unieważnione.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ