Kolejny Polak blisko Herthy Berlin. Powalczy o awans do Bundesligi?

Filip Jagiełło rundę wiosenną może spędzić na boiskach 2. Bundesligi. Tego typu informację podał Gianluca Di Marzio, a temat szczegółowo opisał serwis sport-90.de. Co więcej, usługami Polaka mają być także zainteresowane Darmstadt oraz Rizespor. Zimowy transfer byłego zawodnika Zagłębia Lubin wydaje się przesądzony, jednak wciąż nie ma 100% pewności, gdzie zagra wiosną.

źródło: Sport-90.de w serwisie X

Hertha BSC to w tym momencie 7. drużyna 2. Bundesligi. Misja powrotu do elity nie jest łatwa, jednak podopieczni Pála Dárdaia nadal są w grze o awans. Warto dodać, że problemy zdrowotne miało ostatnio dwóch zawodników środka pola — Jeremy Dudziak oraz Bence Dárdai. Pozyskanie kogoś takiego jak Filip Jagiełło byłoby z pewnością wskazane, tym bardziej że… oba kluby łączy ten sam inwestor „777 Partners”. Serwis sport-90.de opowiada o współpracy włoskiego i niemieckiego zespołu, które mają wspólnie pomagać sobie w kwestiach sportowych i skautingowych. Genoa miałaby zgodzić się na wypożyczenie Polaka z opcją transferu definitywnego. Co więcej — temat podobno nie jest nowością, a rozmowy na temat przenosin do Herthy mają trwać od kilku tygodni.

REKLAMA

Filip Jagiełło nie jest w stanie przebić się na boiskach Serie A

Jednocześnie, to wciąż zawodnik o sporym potencjale. Być może w 2. Bundeslidze miałby okazje grać regularnie i pokazać swoje możliwości? Przypomnijmy, że zawodnikiem Herthy jest już Michał Karbownik. Niestety, 22-latek, póki co mocno zawodzi. Niemieckie media przedstawiają jasny scenariusz — Hertha pozbędzie się kilku zawodników, a po przewietrzeniu kadry dopnie angaż Jagiełły, licząc, że ten doda jakości w potencjalnej walce o awans do Bundesligi. Polak minione 4.5 sezonu spędził we Włoszech, ale nie był w stanie udowodnić, że zasługuje na szanse w Serie A. Wydaje się, że zmiana otoczenia jest konieczna, by jego kariera wróciła na właściwe tory.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ