Kolejna kara dla Legii. Żyleta zamknięta na mecz z Molde

Festiwal napomnień dla Legii Warszawa trwa. Tym razem – jak podaje portal legionisci.com – Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała polski klub za zachowanie kibiców podczas rewanżowego starcia z AZ Alkmaar w ramach Ligi Konferencji Europy. Oficjele zadecydowali, że na najbliższym domowym meczu w europejskich rozgrywkach zamknięta będzie trybuna najzagorzalszych fanów – Żyleta.

REKLAMA
źródło: Legionisci.com

Żyleta będzie więc pusta na spotkaniu 1/16 finału LKE, w którym Legia zmierzy się z Molde FK

Poza tym UEFA nałożyła na wicemistrzów Polski kary pieniężne – 40 tys. euro za użycie środków pirotechnicznych oraz 10 tys. euro za obraźliwe okrzyki. Stołeczny klub ma złożyć w tej sprawie odwołanie.

Zamknięcie trybuny północnej to konsekwencja postanowień z 13 września tego roku. Wtedy to UEFA podjęła decyzję o zamknięciu Żylety na jeden mecz w zawieszeniu na 2 lata za zachowanie fanów w trakcie rywalizacji z FC Midtjylland. Teraz, z racji użycia pirotechniki podczas zeszłotygodniowego spotkania z Holendrami, kara automatycznie uległa odwieszeniu.

To jednak nie wszystko. W razie pokonania Molde i awansu do kolejnej fazy LKE, Żyleta – według uefowskich uzgodnień – również ma pozostać zamknięta.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze upomnienia, jakie dostał warszawski klub w tym sezonie

Wcześniejsze kary dotyczyły incydentów z udziałem kibiców w Alkmaar i Birmingham.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ