Erling Haaland na dłużej w Manchesterze City? Klub przygotowuje ofertę nowej umowy

Mimo, że Erling Haaland rozgrywa swój pierwszy sezon w barwach The Citizens klub już rozpoczął starania, aby Norweg czuł się w niebieskiej części Manhcesteru jak najlepiej. Według informacji Sama Lee z portalu The Athletic – Manchester City przygotowuje ofertę nowego kontraktu dla swojej gwiazdy. Obecna umowa obowiązuje do końca sezonu 2026/27.

REKLAMA

Obywatelom udało się pozyskać Norwega po promocyjnej cenie

Erling Haaland kosztował klub 60 mln euro odstępnego, ponieważ tyle wynosiła jego klauzula zawarta w kontrakcie z Borussią Dortmund. Na podobnych warunkach 22-latek związał się z Manchesterem City. Po dwóch sezonach, czyli latem 2024 roku w życie miała wejść klauzula na mocy której Haaland mógłby zostać wykupiony z Manchesteru City za 150 mln funtów. Jeszcze na początku sezonu otoczenie piłkarza nie wykluczało, że jego przygoda z Obywatelami nie będzie trwać długo, ponieważ Haaland będzie chciał spróbować sił w innych ligach. Warunkiem klauzuli jest jednak odejście Pepa Guardioli, a Katalończyk w tym sezonie przedłużył kontrakt do czerwca 2025 roku. Obecnie nie wiemy, czy jakaś forma klauzuli odejścia Haalanda istnieje.

Manchester City chce jednak, aby Erling Haaland pozostał w klubie na dłużej

Jeśli już teraz pracują nad przedłużeniem umowy swojego najlepszego strzelca to prawdopodobnie w tej obecnej coś musi im nie pasować. Według informacji na stronie FBRef Haaland ma najwyższą pensję w zespole i trzecią najwyższą w całej Premier League. Uczynienie go najlepiej opłacanym zawodnikiem w całej lidze byłoby zasłużoną nagrodą, ale też pokazywałoby zaufanie, jakie ma klub do swojego zawodnika. Po ostatnim ligowym meczu z Leicester Pep Guardiola mówił, że „opiekują się Haalandem 24 godziny na dobę” i stąd też brak większych przerw spowodowanych kontuzją, z którymi często zmagał się w Borussii Dortmund. Osoby decyzyjne w Manchesterze City już nie raz pokazały, że mają łeb na karku oraz myślą kilka kroków w przód. Tak wczesne podejście do rozmów na temat przedłużenia kontraktu z zawodnikiem, który bije różne rekordy strzeleckie to kolejny tego przykład.

***

Po więcej informacji o Premier League zapraszamy na grupę Kick & Rush – wszystko o lidze angielskiej

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ