60-krotny reprezentant Ghany zaginiony po trzęsieniu ziemi w Turcji

Tragiczne informacje spływają do nas z Turcji. Po silnym trzęsieniu ziemi o sile 7.8 stopnia w skali Richtera, śmierć poniosło co najmniej 1300 osób, a ponad 6 tysięcy osób jest rannych. Informacje dotyczące ofiar żywiołu będą zapewne coraz mroczniejsze, ponieważ wiele osób zaginęło pod gruzami i ich stan jest obecnie nieznany. Wśród nich są również osoby związane ze światem sportu.

REKLAMA

Ogromna tragedia

Jak przekazano w mediach społecznościowych Yeni Maltyaspor, tragiczny los spotkał 28-letniego golkipera tureckiego pierwszoligowca – Eyüpa Türkaslana. Bramkarz przebywał w budynku, który został doszczętnie zniszczony. Uratowano jego żonę – Eyüp nie miał tyle szczęścia. Turecki klub początkowo poprosił kibiców o modlitwę, ale przed chwilą przekazał tragiczną wiadomość. Ciało 28-latka zostało odnalezione.

źródło: twitter/_BeFootball

Pod gruzami znaleźli się także dyrektor sportowy Hataysporu Taner Savut oraz zawodnik Christian Atsu

31-latek rozegrał w przeszłości 60 spotkań dla reprezentacji Ghany. Zaliczył 80 spotkań na poziomie Premier League w barwach Evertonu oraz Newcastle. Akcja ratunkowa trwa, a nam pozostaje jedynie wierzyć, że Christian będzie miał więcej szczęścia niż jego ligowy kolega i wkrótce otrzymamy informację, że odnalazł się cały i zdrowy.

źródło: twitter/sportbible
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ