ZROBILI TO! Stuttgart dogonił Bayern Monachium!

Przed tygodniem mieliśmy prawo narzekać na VfB Stuttgart. Borussia Dortmund pokonała wówczas Bayern Monachium, co otworzyło drogę przed piłkarzami
Sebastiana Hoeneßa, by zbliżyć się do Bawarczyków. Niestety, Stuttgart jedynie zremisował z Heidenheim i musiał obejść się smakiem. Na szczęście Guirassy’ego i spółki, zespół Thomasa Tuchela jest obecnie na etapie kolarza, który niby ściga się w wyścigu, ale chętnie wkłada kija we własne szprychy, sprawdzając, co się dalej wydarzy. Dzisiejsza porażka Bayernu z Heidenheim dała kolejną szansę VfB.

Stuttgart konkretny, Borussia nieskuteczna

Borussia Dortmund przeważała w pierwszej połowie. Przede wszystkim, oddała trzy celne strzały. Alexander Nubel był jednak czujny gdy w 31. minucie strzał oddawał Karim Adeyemi. Wcześniej niemiecki golkiper bronił także próbę Emre Cana i uniknął wpadek podobnych jak ta z meczu przeciwko Heidenheim. Stuttgart nie był w stanie poważniej zagrozić bramce Gregora Kobela, jednak miał w swoim składzie kogoś takiego jak Serhou Guirassy. 28-letni napastnik popisał się pięknym (i niezwykle skutecznym) uderzeniem po podaniu Jamiego Lewelinga w 64. minucie gry. Pytać możemy, co w tej sytuacji robiła defensywa BVB, która przyglądała się snajperowi tej klasy? Zbyt dużo wolnego miejsca, by wierzyć, że Guirassy zmarnuje taką szansę.

Walka do ostatnich sekund

Borussia Dortmund niby dominowała, a jednak po straconym goli musiała walczyć o wyrównanie. Zwycięstwo RB Lipsk komplikowało bowiem batalię o miejsce dające Ligę Mistrzów. Gospodarze zaczęli grać coraz odważniej, a w 81. minucie doskonałą okazję po rzucie rożnym zmarnował Nico Schlotterbeck. Sytuacja ta miała aż 0.75 xG! Stuttgart po strzeleniu gola skupił się na obronie wyniku, ale czasem próbował się odgryzać. W samej końcówce idealną okazję na dobicie rywala miał Guirassy. Obie ekipy walczyły do ostatniej sekundy spotkania, co jest miłą odtrutką po bezjajecznym występie Bayernu Monachium. Stuttgart wygrał niezwykle ważny mecz z BVB i zrównał się punktami z Bawarczykami. Borussia straciła przewagę nad RB Lipsk. Końcówka sezonu w Bundeslidze zapowiada się pasjonująco!

źródło: Guirassy Decides Close Match! | Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 0-1 | Highlights | Bundesliga (youtube.com)

Borussia Dortmund — VfB Stuttgart 0:1 (Guirassy 64′)