Co za mecz, co za końcówka! Bayern może odetchnąć z ulgą

Gdy Sebastian Hoeneß przejmował stery VfB Stuttgart, postawiono mu odważny cel utrzymania w Bundeslidze. Die Schwaben na początku kwietnia 2023 roku zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli z ledwie 4 zwycięstwami w 26 kolejkach. Pod wodzą Hoeneßa zespół wybronił się przed degradacją, a dziś mógł zrobić ważny krok w kierunku… wicemistrzostwa Niemiec. Po wczorajszej porażce Bayernu Monachium, Stuttgart mógł zbliżyć się do niemieckiego giganta na ledwie 1 punkt! By doprowadzić do tak szokującej sytuacji, konieczna była wygrana przeciwko Heidenheim.

Scenariusz meczu układał się zgodnie z planem gospodarzy

Już w 17. minucie bliski strzelania gola był Serhou Guirassy, którego uderzenie z bliska obronił Kevin Müller. Najskuteczniejszy napastnik Stuttgartu znalazł drogę do siatki tuż przed zmianą stron, wykorzystując kapitalną kombinację podań. Piłkarski karnawał trwał w najlepsze, a w 53. minucie gola na 2:0 strzelił Angelo Stiller po asyście Deniza Undava. Gospodarze kontrolowali mecz, strzelili dwa gole, pewnie zmierzali po zwycięstwo. Sympatycy Bawarczyków mogli nieźle spocić się, obserwując znakomitą postawę piłkarzy Stuttgartu. W 62. minucie Heidenheim zdołał jednak zanotować trafienie kontaktowe, a jego autorem był… Alexander Nübel. Bramkarz wypożyczony z Bayernu Monachium zaliczył kuriozalną wpadkę przy uderzeniu po wrzutce z rzutu rożnego. Paradoksalnie, człowiek Bawarczyków okazał się kluczowy dla losów rywalizacji, a jego błąd dał impuls gościom.

W 83. minucie to kibicom Stuttgartu zrobiło się gorąco, bowiem kapitalnym uderzeniem z pierwszej piłki błysnął Tim Kleindienst. Ten sam zawodnik trafił do siatki kilkadziesiąt sekund później. Gospodarze wydawali się absolutnie kontrolować przebieg spotkania, tymczasem w końcówce spotkania przegrywali 2:3. Nieprawdopodobny scenariusz. Podopieczni Hoeneßa rzucili się do odrabiania strat, a w doliczonym czasie zdołali wyrównać po uderzeniu Deniza Undava. Remis sprawił, że strata do Bayernu Monachium to „bezpiecznie” dla Bawarczyków 3 punkty. VfB Stuttgart może pluć sobie w brodę, bowiem wypracował dzisiaj ponad 3 xG, a jednak nie zdołał dowieźć zwycięstwa do końca.

źródło: Madness In Stuttgart! Kleindienst Scores Twice | VfB Stuttgart – 1. FC Heidenheim 3-3 | Highlights – YouTube

VfB Stuttgart — Heidenheim 3:3 (Guirassy 53′, Stiller 53′, Undav 90+8′ – Nübel sam. 62′, Kleindienst 84′, 85′)