Znika ostatni papierowy dziennik sportowy w Polsce

Katowicki „Sport” był ostatnią gazetą codzienną w Polsce, która miała charakter sportowy. Jednak i ten tytuł nie mógł w dobie Internetu i mediów społecznościowych przetrwać w wydaniu papierowym. Dziś po raz ostatni dziennik ukazał się w kioskach.

REKLAMA

Katowicki „Sport” to gazeta, która wydawana była nieprzerwanie od 1945 roku. W swojej działalności skupiała się na relacjonowaniu wydarzeń sportowych z południa Polski, głównie rejonu Śląska. W profilu gazety przewodnie miejsce zajmowała piłka nożna, jednak sporą uwagę poświęcano także pozostałym sportom zespołowym, zwłaszcza hokejowi i siatkówce.

Sport przenosi się do Internetu

Jak się okazuje, mimo zamknięcia druku, tytuł nie zniknie na dobre. „Sport” będzie dostępny w formie cyfrowej, do której dostęp ma być możliwy dzięki aplikacji, dostępnej zarówno przez Google Play jak i w App Store. Decyzja o rezygnacji z wersji papierowej jest podyktowana oszczędnościami. Dzięki przejściu na wydania w całości elektroniczne uda się zachować częstotliwość, z jaką do tej pory wydawany był „Sport”. Według planów właściciela tytułu, Edicom sp. z o.o., świeże wydanie w dalszym ciągu ma mieć premierę codziennie od poniedziałku do soboty.

Komunikat redakcji zamieszczony na platformie X

Liczba czytelników

Jeśli wierzyć danym grupy Polskie Badania Czytelnictwa, w drugim kwartale bieżącego roku po gazetę sięgało średnio 3 463 czytelników. Z badań wynika, że 51 z nich wybierało wersję cyfrową. W ostatnim czasie gazeta była dostępna w punktach sprzedaży na terenie 4 województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego.

Co ciekawe redakcja „Sportu” zapisała się w historii polskiego futbolu jako współtwórca nieistniejącego już pucharu ligi, który pod różnymi nazwami był rozgrywany w latach 1977–1978, 1999-2002 oraz 2006-2009.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ