Wielkie wyróżnienie od Fernando Santosa dla Kajetana Szmyta

Warta Poznań poinformowała, że ich wychowanek — Kajetan Szmyt — dostał zaproszenie na treningi reprezentacji Polski. 21-latek będzie trenował pod okiem Fernando Santosa od 5 do 10 czerwca. Później przeniesie się na zgrupowanie młodzieżówki U-21.

źródło: @WartaPoznan/twitter

Bardzo optymistyczne tygodnie dla skrzydłowego „Zielonych”

Kajetan Szmyt ma 21 lat i trzeci sezon w Ekstraklasie za sobą. Co prawda dopiero w rozgrywkach 2022/23 rozegrał więcej niż 6 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ale coś ewidentnie „przeskoczyło” w jego karierze. Szydłowy Warty Poznań udowodnił, że warto stawiać na wychowanków, okazując się jednym z najlepszych młodzieżowców minionego sezonu.

REKLAMA

Młodzieżowy reprezentant Polski opuścił w sezonie 2022/23 zaledwie trzy spotkania w klubie (z tego raz pauzował przez kartki). Łącznie uzbierał aż 10 punktów, gdyby liczyć w postaci klasyfikacji kanadyjskiej – 7 bramek i 3 asysty (liga + puchar). Co więcej, kręci się wokół niego bardzo duże zainteresowanie i wiele wskazuje na to, że zielona część Poznania zrobiła się dla niego za mała. Głównym faworytem w wyścigu po Kajetana jest bowiem Lech Poznań. Według mediów negocjacje cały czas są otwarte (Warta tanio skóry nie sprzeda). Co ciekawe, Szmyt łączony jest także z czołowym niemieckim klubem — Freiburgiem. Wydaje się, że na grę w Bundeslidze jest jeszcze zbyt wcześnie, ale zainteresowanie ze strony Freiburga może być sygnałem, że zawodnik znajduje się w notesach skautów z mocniejszych lig.

Obecność na zgrupowaniu dorosłej reprezentacji Polski to kolejny fajny sygnał dla urodzonego w stolicy Wielkopolski piłkarza. Wielkie wyróżnienie, ale i dodatkowy impuls do dalszej pracy. Ciężko określić w tym momencie, na jakiej wysokości znajduje się piłkarski sufit zawodnika z rocznika 02′.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,010FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ