Sergino Dest zagra w AC Milanie! Amerykanin okaże się wzmocnieniem?

Jak informuje Fabrizio Romano, amerykański defensor ma zamienić FC Barcelonę na aktualnego mistrza Włoch. Drużyny miały dogadać się w sprawie wypożyczenia zawodnika do końca sezonu, z ewentualną opcją wykupu, która oscylować ma w granicach 20 milionów Euro.

REKLAMA

Milan potrzebował wzmocnień

Młody Amerykanin może okazać się plastrem na wszelkie bolączki Rossonerich. Dest to prawy obrońca, a to właśnie ta strefa wydaję się być najbardziej newralgiczną w szeregach Milanu. Zauważyć to mogliśmy chociażby w spotkaniu z Sassuolo. Mistrz Włoch potrzebował wzmocnień na prawej stronie na wczoraj, a Sergino Dest wydaję się idealnie wpasowywać w koncepcję drużyny z Mediolanu.

Źródło: FabrizioRomano /twitter

Szczególnie, że aktualna kwota wykupu zawodnika wcale nie jest bardzo wysoka. Dest to niezły zawodnik, który jest jeszcze bardzo młody. Ma czas na rozwój i papiery na wielkie granie. Przy obecnych cenach na rynku transferowym takie kwoty można traktować jako swoiste okazje. W ostatnim spotkaniu z Sassuolo urazu nabawił się Florenzi, co dodatkowo pomaga Destowi dostać się do pierwszej jedenastki drużyny z Mediolanu. Miało to także spory wpływ na sam transfer zawodnika.

Złapać regularną grę

Dest nie może zaliczyć zeszłej kampanii do jednej z tych najbardziej udanych. Sergino nie był „startem” w Barcelonie, zazwyczaj grając jedynie małe części spotkania. Przez całą kampanię uzbierał łącznie 2043 minuty, co nie może zadowalać gracza, który chce być pierwszoplanową postacią drużyny. W Milanie miałoby się to zmienić.

Bo Dest traktowany będzie jako swoiste „wybawienie”. Problemy na prawej stronie Milanu są ogromne, a amerykański obrońca przychodzi do miejsca gdzie szukają kogoś takiego jak on. W kontekście zbliżającego się Mundialu w Katarze to bardzo ważne, aby Dest łapał regularną grę. Może być on bowiem jedną z najjaśniejszych postaci w barwach USA. Umowa między klubami zdaję się być na ostatniej prostej, a tylko od Desta zależy, jak potoczy się jego kariera w Milanie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ