SENSACJA! Bayern Monachium poległ z drużyną Polaka!

Goniący lidera z Leverkusen Bayern Monachium podejmował na własnym stadionie Werder Brema. Na papierze to starcie wydawało się mieć oczywistego faworyta, którym byli obrońcy tytułu mistrzowskiego. Drużyna gości zajmowała odległe czternaste miejsce, a od strefy spadkowej dzieliło ją 6 punktów. Każdy wynik inny niż wysoka wygrana piłkarzy Tuchela byłby wielką sensacją…

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami

Bawarczycy rozgościli się na połowie rywali i starali się znaleźć drogę do bramki. Szybko okazało się, że strzelenie bramki nie będzie takie łatwe. Drużyna z północy Niemiec bardzo dobrze broniła się w okolicach własnego pola karnego. Harry Kane był skutecznie wyłączony gry przez defensorów z Bremy. Na domiar złego zaraz po przechwyceniu piłki od Die Roten, Zielono-Biali natychmiast posyłali ją do przodu, tworząc przy tym sobie kilka niezłych sytuacji. Blisko sensacji było w 25. minucie meczu, kiedy po takim przechwycie, Njinmah znalazł się sam na sam z Neurem i umieścił piłkę w siatce. Sędzia po obejrzeniu powtórki anulował gola, ponieważ przy przechwycie zawodnik Werderu faulował Musialę.

Bezradny Bayern, konsekwentny Werder Brema

Podopieczni Trenera Tuchela nie potrafili znaleźć sposobu na tak grających rywali, przez co obie drużyny schodziły do szatni przy remisowym rezultacie nie tylko w bramkach, ale również w strzałach, których zaliczyły po pięć. Po zmianie stron znowu Bayern mocniej nacisnął, ale obrona gości pozostała niewzruszona, w dalszym ciągu skutecznie zamykając drogę do bramki. Kontry Werderu wciąż stwarzały duże zagrożenie pod bramką Die Roten. Niespodziewanie w 59. minucie spotkania długą piłkę posłaną w pole karne przechwycił Weiser, który zatańczył z bawarskimi obrońcami, po czym mocnym strzałm przy krótkim słupku pokonał Neuera. Na taki obrót spraw Thomas Tuchel zareagował zmianami w składzie. Obrońcy tytułu przycisnęli mocniej rywali, ale cały czas ich ataki były nieskuteczne. Kane pomimo dogodnej sytuacji, nie trafił strzałem głową do bramki z kilku metrów. Jeżeli jakiś strzał Bawarczyków zmierzał w światło bramki, to na posterunku stał dobrze dysponowany dzisiaj Zetterer.

Taka nieskuteczność musiała poskutkować stratą punktów w dzisiejszym meczu. Pomimo ciągłego oblężenia bramki rywali, zawodnicy Bayernu nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki w dzisiejszym meczu. Bayern przegrywa z dużo niżej notowanym rywalem i strata, jaka dzieli go do lidera powiększa się. W poprzednim sezonie udało się wygrać tytuł poprzez wpadki BVB, ale Bayer takich wpadek nie zalicza. Werder zagrał bardzo mądrze i wywozi trzy punkty z bardzo trudnego terenu. W 84. minucie meczu na boisku zameldował się Dawid Kownacki, który pomógł kolegom utrzymać korzystny wynik.

Bayern — Werder 0:1 (Weiser 59′)

autor: Emil Świątek

źródło: Defeated! Bayern Lose At Home! | FC Bayern – Bremen 0-1 | Highlights | Matchday 18 – Bundesliga (youtube.com)