Pierwszy hit transferowy w Ekstraklasie! Marc Gual oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa

Hiszpański napastnik Marc Gual zostanie zawodnikiem Legii Warszawa. 27-letni zawodnik podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt – informuje Legia w komunikaie prasowym. Wojskowi potwierdzili to, co od dłuższego czasu było wiadome. Po sezonie Gualowi kończy się okres wypożyczenia w Jagiellonii, a kontrakt z ukraińskim Dnipro-1 wygasa, więc Hiszpan przejdzie do Legii bez kwoty odstępnego.

REKLAMA

Marc Gual już wcześniej sam „potwierdził” swój transfer

Hiszpan najpierw widziany był na trybunach podczas domowego meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań w towarzystwie Magdaleny Woźnickiej – koordynatorki Działu Skautingu i Administracji Sportowej klubu i media zgodnie informowały o transferze. Ponadto w ostatnim wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” wypowiadał się w taki sposób, jakby kontrakt z Legią był już podpisany.

Gual to bez wątpienia duże wzmocnienie dla zespołu Kosty Runjaicia. W 31 kolejkach tego sezonu Ekstraklasy Hiszpan zdobył 15 bramek, jest liderem klasyfikacji strzelców i klasyfikacji kanadyjskiej. Odkąd 27-latek trafił do Polski w wyniku agresji Rosji na Ukrainę (wówczas grał w SC Dnipro-1) jest jednym z najlepszych piłkarzy w naszej lidze. Imponuje nie tylko liczbami, ale także dryblingiem, wyszkoleniem technicznym i sprytem. Wystarczył rok, aby jego zwód „na zamach” stał się niezwykle popularny.

Pasujący do systemu

Transfer jednego z najlepszych zawodników Ekstraklasy do Legii to duże wydarzenie na rynku, do którego zgodnie z planem przygotowaliśmy się odpowiednio wcześnie. Prace nad kadrą na przyszły sezon trwają od wielu miesięcy. Cieszy mnie również fakt, że Marc był przekonany do tej decyzji i bardzo mu zależało, żeby dołączyć do Legii, a my stworzymy mu odpowiednie możliwości do rozwoju. To wszechstronny zawodnik, który ma łatwość dochodzenia do sytuacji i potrafi je zamieniać na bramki. Dodatkowo kreuje szanse dla innych oraz dobrze czuje się w grze kombinacyjnej. Te zalety predysponują go do naszego stylu gry. Mam nadzieję, że Mark będzie dużym wzmocnieniem drużyny i wzbogaci nasze opcje gry ofensywnej – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Marc Gual obecnie w Białymstoku tworzy duet snajperów z Jesusem Imazem. Legia również gra ustawieniem 3-5-2, więc Hiszpan powinien szybko zaadaptować się do sposobu gry zespołu Kosty Runjaicia. – To taki rodzaj transferu, który spełnia nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że ten piłkarz będzie rozwijał się w Legii. Jest to jeden z najlepszych napastników Legii. Świadczy o tym nie tylko liczba bramek, ale również styl gry, sposób poruszania się po boisku. Marc Gual ma świetny drybling, czuje się dobrze w grze kombinacyjnej, dobrze pracuje w pressingu. Jestem bardzo zadowolony, że dołączy do Legii – powiedział trener Legii Warszawa odpowiadając na pytania dziennikarzy przed meczem z Jagiellonią.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,521FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ