OFICJALNIE: Wieczysta przejęła skrzydłowego z Ekstraklasy

Lisandro Semedo został nowym zawodnikiem Wieczystej. 28-letni pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. 16-krotny reprezentant Zielonego Przylądka od 2022 roku występował w Radomiaku Radom, dla którego w minionym sezonie rozegrał 31 ligowych spotkań.

Transfer Semedo pokazuje mocarstwowe ambicje krakowskiego klubu

Semedo miał przecież pewne miejsce w składzie klubu z Ekstraklasy. Jego statystyki nie rzucały co prawda na kolana (4 trafienia w sezonie 2023/24), jednak serwis transfermarkt nadal wycenia go na 500 tysięcy euro. Drugoligowiec skusił Semedo, a wcześniej ogłosił rozstanie z takimi zawodnikami jak Patryk Kołodziej, Jakub Bąk, Patrik Misak, Bartosz Plewka, Maciej Jankowski, Thibault Moulin, Denys Favorow, Michał Mak, Hennos Asmelash, Patryk Letkiewicz, Kacper Skrobański, Sasa Zivec, Błażej Sapielak, Szymon Rygiel, Ante Aralica, Jakub Murawski, Mateusz Gamrot, Emmanuel Kumah, Dawid Linca oraz Przemysław Kapek.

REKLAMA

Do drużyny prowadzonej przez Sławomira Peszko dołączyli w ostatnim czasie Oskar Mielcarz, Daniel Mikołajewski oraz Dani Sandoval. Wygląda więc na to, że wkrótce będziemy mieć nową Wieczystą Kraków. Drużynę zbudowaną na zupełnie innych zawodnikach, niż ci których obserwowaliśmy w trzeciej lidze. Działacze drugoligowca pokazali już, że mają sporą fantazję w pozyskiwaniu nowych piłkarzy, a perspektywa walki o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy z pewnością zwiększa ochotę na odważne kroki. Lisandro Semedo nie był gwiazdą ekstraklasowych boiskach, ale w nowym klubie z miejsca powinien stać się jednym z liderów. Mówimy w końcu o zawodniku, którego jeszcze kilka lat temu wyceniano na ponad milion euro. Na skalę drugiej ligi – bez wątpienia hit transferowy.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ