OFICJALNIE: Stefano Pioli odchodzi z Milanu. Czas na Portugalczyka!

AC Milan potwierdził doniesienia medialne i podziękował za dotychczasową współpracę Stefano Pioliemu. 58-letni szkoleniowiec opuszcza Rossonerich po blisko 5 latach, podczas których poprowadził drużynę w 239 spotkaniach. To właśnie pod wodzą Włocha klub z Mediolanu sięgnął po tytuł mistrzowski w sezonie 2021/22. Dalej nie było już tak pozytywnie.

źródło: AC Milan – X

Dorobek Pioliego to mistrzostwo Włoch w sezonie 2021/22, ale i wicemistrzostwo Italii rok wcześniej oraz w trwających rozgrywkach. O ile trudno krytykować szkoleniowca za zajęcie drugiego miejsca w obecnym sezonie Serie A, o tyle rozczarowujące było dwukrotnie odpadnięcie z Ligi Mistrzów podczas fazy grupowej. Nawet półfinał Champions League w rozgrywkach 2022/23 nie zmienił opinii, zgodnie z którą AC Milan miał perspektywy na jeszcze lepsze wyniki. Stefano Pioli od dawna był zagrożony zwolnieniem, jednak działacze cierpliwie wstrzymywali się z podjęciem ostatecznej decyzji. Dziś oficjalnie ogłosili, że współpraca dobiega końca.

Pioli odchodzi, Fonseca przychodzi?

REKLAMA
źródło: Fabrizio Romano – X

Czy Rossoneri z nowym trenerem będą osiągać jeszcze lepsze rezultaty? Medialnym faworytem do przejęcia sterów Milanu jest od kilku dni Paulo Fonseca. Portugalczyk od lipca 2022 roku prowadzi Lille, jednak w przeszłości trenerował także m.in. AS Romę. 51-latek będzie miał przed sobą dwa klarowne cele. Odzyskanie mistrzostwa Włoch oraz walkę o sukces w europejskich pucharach. Zmiana trenera ma być zamknięciem pewnego cyklu rozwoju drużyny a zarazem impulsem do wejścia na jeszcze wyższy poziom. Czy Fonseca rzeczywiście będzie lepszym wyborem niż Pioli? A może współpraca z 58-latkiem już się po prostu wypaliła i zmiana była konieczna? W Mediolanie wierzą, że podjęli słuszną decyzję.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ