OFICJALNIE: Michael Olise piłkarzem Bayernu Monachium

Bayern Monachium w końcu potwierdził długo wyczekiwany transfer. Nowym zawodnikiem Die Roten został Michael Olise. 22-latek podpisał umowę do 30 czerwca 2029 roku, a Bawarczycy za sprowadzenie Francuza zapłacili około 53 mln euro.

źródło: FC Bayern München on X

Michael Olise jest zawodnikiem, który może zrobić różnicę i przyciąga zainteresowanie swoim stylem gry. Chcemy nowego impulsu w naszej drużynie, nowej energii, nowych pomysłów — to właśnie reprezentują zawodnicy tacy jak Michael Olise. Podczas rozmów szybko zasygnalizował, że naprawdę chce dołączyć do Bayernu. Nie możemy się go doczekać. On wzbogaci naszą grę — przyznał Max Eberl, członek zarządu FC Bayern ds. sportu. 22-letni zawodnik w poprzednim sezonie zanotował 10 trafień w 19 występach na poziomie Premier League. Dodając do tego stosunkowo młody wiek, Francuz szybko stał się gorącym nazwiskiem na rynku transferowym. Wydawało się, że jego usługami będą zainteresowane kluby z czołówki ligi angielskiej. Dość nieoczekiwanie do akcji wkroczył Bayern Monachium i szybko przekonał zawodnika do transferu.

REKLAMA

Michael Olise kolejnym piłkarzem sprowadzonym z Premier League

Michael jest szybki, zwinny, bramkostrzelny i wszechstronny w ataku. Jego statystyki bramek i asyst są już znakomite. W wieku 22 lat Michael jest już bardzo zaawansowany, ale jest także głodny i wciąż ma duży potencjał. Kibice przychodzą na stadion, aby zobaczyć takich zawodników jak Michael Olise — stwierdził Christoph Freund, dyrektor sportowy Bayernu. Monachijczycy kontynuują politykę wzmacniania składu zawodnikami z ligi angielskiej. Harry Kane, Eric Dier, Michael Olise, wcześniej także Sadio Mane a wkrótce João Palhinha. Do tego Vincent Kompany — ostatnio pracujący w Premier League. Bawarczycy przebudowują skład, chętnie stawiając na ludzi wcześniej pracujących w Anglii.

Rozmowy z FC Bayern były bardzo pozytywne i jestem bardzo szczęśliwy, że będę grał dla tak wielkiego klubu. To wielkie wyzwanie i dokładnie tego szukałem. Chcę udowodnić swoją wartość na tym poziomie i odegrać swoją rolę w zapewnieniu zdobycia jak największej liczby tytułów z naszą drużyną w nadchodzących latach — dodał Olise.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ