OFICJALNIE: Kolejna zmiana trenera w Bundeslidze

Jan Siewert nie jest już trenerem 1. FSV Mainz 05. 41-latek prowadził drużynę od 3 listopada ubiegłego roku, świętując ledwie jedno zwycięstwo na przestrzeni dwunastu ligowych spotkań. Fatalna sytuacja w tabeli Bundesligi i poważne widmo degradacji skłoniły działaczy do radykalnych kroków.

REKLAMA
źródło: Mainz – X

Kapitalny początek, a potem było już tylko źle

Siewert swoją przygodę w roli pierwszego trenera Mainz rozpoczął od sensacyjnego zwycięstwa przeciwko RB Lipsk. Wydawało się wówczas, że 41-letni szkoleniowiec ma interesujące perspektywy na przyszłość. Nie brakowało nawet porównań do takich fachowców jak Jürgen Klopp czy Thomas Tuchel, którzy w przeszłości pokazali swój warsztat trenerski właśnie w Mainz. O ile trenerski debiut Siewerta wypadł znakomicie, o tyle kolejne spotkania były ogromnym rozczarowaniem. To zaskakujące, bowiem drużyna wydaje się posiadać duży potencjał piłkarski. O ile jednak potrafili pokazać go z Lipskiem, o tyle w kolejnych spotkaniach znów prezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mainz po porażce ze Stuttgartem zajmuje 17. miejsce w tabeli Bundesligi. Do miejsca gwarantującego bezpieczne utrzymanie traci 9 punktów, do baraży 4 pkt. Sytuacja jest bardzo trudna.

Serwis kicker sugeruje, że nowym szkoleniowcem Mainz zostanie Benjamin Hoffmann, 44-letni opiekun zespołu rezerw. Oficjalne ogłoszenie następcy Siewerta ma nastąpić we wtorek.

SourceMainz
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ