OFICJALNIE: Josip Juranović dołącza do Unionu Berlin

Teraz już oficjalnie – były piłkarz Legii Warszawa zmienia pracodawcę, przenosząc się z Celtiku Glasgow do Unionu Berlin. Po pozytywnym przejściu testów medycznych Josip Juranović podpisał z niemieckim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku.

REKLAMA
źródło: Union Berlin

O nagłym przyspieszeniu w sprawie przenosin reprezentanta Chorwacji informowaliśmy już wczoraj, powołując się na doniesienia Fabrizio Romano. Co ważne, na tym ruchu zarobi także Legia Warszawa, która sprzedając go do Celtiku, zapewniła sobie 10% od kolejnego transferu – a ściślej od różnicy. Celtic zapłacił wówczas Legii 3 mln euro, teraz Union ma wyłożyć 8 mln euro. Daje więc to kwotę 5 mln euro, od której wylicza się wspomniane 10%. Do legijnej kasy wpadnie więc 500 tys. euro.

Wraz z przeprowadzką do Unionu spełniło się moje marzenie – grać w jednej z najlepszych lig świata. Bundesliga jest mocna i intensywna, to pasuje do mojej gry. Nie mogę się doczekać, by zagrać przed kibicami na stadionie Alten Försterei. W Berlinie chcę stać się jeszcze lepszym i zrobić kolejny krok w mojej piłkarskiej karierze – wypowiedź Josipa tuż po podpisaniu umowy z Unionem.

Juranović występował w polskiej Ekstraklasie przez rok – od lipca 2020 do sierpnia 2021. Warszawianie ściągnęli go za 400 tys. euro z chorwackiego Hajduka Split, po roku sprzedając go z przebiciem do „The Bhoys”.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,602FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ