Nominacja na Euro 2024 ogłoszona przez… Pielęgniarza geriatrycznego

Julian Nagelsmann miał ogłosić wstępną kadrę Niemiec na Euro 2024 w najbliższy czwartek. Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) postanowił jednak dodać nieco pikanterii do procesu ogłaszania powołań. W najbliższych dniach informacje o kolejnych nazwiskach wybrańców Nagelsmanna mają pojawiać się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. W niedzielę za pośrednictwem ARD Tagesschau ogłoszono powołanie dla obrońcy Borussii Dortmund Nico Schlotterbecka. Dziś DFB poszło ostrzej, wykorzystując znanego pielęgniarza geriatrycznego i jego podopieczną.

REKLAMA

Niejaki Rashid Hamid jest dyrektorem zarządzającym placówki pielęgniarskiej w Hamburgu. W mediach społecznościowych obserwuje go ponad 300 tysięcy osób, a on sam nazywany jest najpopularniejszym pielęgniarzem geriatrycznym w Niemczech. Jegomość wstawił na swoim instagramowym profilu film, na którym odwiedza 93-letnią Babcię Lotti. Kobieta otrzymała koszulkę reprezentacji z numerem 93 oraz prezent w postaci… Nominacji Jonathana Taha do kadry na Euro 2024. Dodajmy, Babcia Lotti cieszy się ogromną popularnością wśród Niemców, a jej nagrania wraz z opiekunem notują bardzo dużą oglądalność. Niewielu jednak spodziewało się, że to właśnie ta dwójka przedstawi jedno z powołań na turniej.

Ze wszystkich sposobów przedstawiania kadry na turniej, ten jest prawdopodobnie najbardziej kuriozalny, ale… Niemcy zapowiadają, że będzie jeszcze ciekawiej. DFB chce w ten zabawny sposób walczyć z przeciekami, które od dawna doskwierają reprezentacji Niemiec. Skoro media walczą o ujawnienie kadry na Euro przed oficjalnym ogłoszeniem, to Związek zrobi to sam, wykorzystując celebrytów i bohaterów mediów społecznościowych. Nieco szalone, ale ciekawe.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ