Natalia Kaczmarek na podium Diamentowej Ligi! Najlepsze otwarcie sezonu

Polska wicemistrzyni świata kapitalnie otworzyła tegoroczny sezon letni. Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Xiamen Natalia Kaczmarek zajęła 2. miejsce w mocno obsadzonym biegu na 400 metrów. Rezultat? Absolutnie wybitny, najszybsze otwarcie zmagań w karierze! Jak wyglądał bieg Polki?

REKLAMA

Najlepsze otwarcie sezonu w karierze

Natalia Kaczmarek pobiegła w Chinach dosyć… dziwnie. Wicemistrzyni świata znana jest ze „spokojnych” 200 metrów, a następnie mocnego wirażu i świetnej ostatniej prostej. Tymczasem w Xiamen Polka rozpoczęła w bardzo mocnym tempie, od początku plasowała się w okolicach drugiej/pierwszej pozycji, tuż za Sadą Williams z Barbadosu. Niczym „cień” goniła sprinterki Marileidy Paulino, czyli aktualna mistrzyni globu. Dominikanka nadrobiła stratę przed wirażem i pewnie zmierzała po pierwszą lokatę konkursu. Natalia Kaczmarek wygrała pojedynek z Williams i widząc plecy Paulino – momentalnie przyspieszyła krok. Nasza biegaczka szarpnęła i w naprawdę niezłym technicznie stylu zbliżała się do rywalki, zabrakło… kilkudziesięciu metrów. Zarówno Polka, jak i Dominikanka ze spokojem zwolniły na ostatnich krokach przed metą. Czas Natalii? 50.29 s.– czyli najszybsze otwarcie sezonu w karierze! Kapitalna forma Kaczmarek.

To będzie dobry sezon.

Forma Kaczmarek jest wybitna już na starcie letnich zmagań. Jeśli sprinterka już pod koniec kwietnia biega w okolicach 50 sekund to co będzie w lipcu? Przygotowania do najważniejszej imprezy czterolecia idą wręcz wyśmienicie, nasza 400-metrówka wyrasta na jedną z faworytek do olimpijskiego finału w Paryżu. Czasu jeszcze sporo, wiele mityngów i startów przed nami, jednak możemy być pewni jednego – Kaczmarek jest aktualną liderką polskich 400 metrów. Jej dyspozycja to ogromna szansa na indywidualne sukcesy, ale także olbrzymie wsparcie w sztafetach.

Kolejne starty Natalii Kaczmarek już za 2 tygodnie – podczas World Relays na Bahamach (główna kwalifikacja olimpijska w sztafetach).

Wyniki 400m Diamentowej Ligi w Xiamen

 1. Marileidy Paulino 50.08 s
 2. Natalia Kaczmarek 50.29 s
 3. Britton Wilson 51.26 s
 4. Sada Williams 51.97 s
 5. Ellie Beer 52.36 s
 6. Kaylin Whitney 52.47 s
 7. Aliyah Abrams 52.69 s
 8. Evelis Aguilar 52.97
 9. Floria Guei 53.65 s
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
  REKLAMA
  107,651FaniLubię

  MOŻE ZACIEKAWI CIĘ