Lekkoatletyka. Polskie gwiazdy w walce sztafet o igrzyska olimpijskie!

W poniedziałkowe popołudnie Polski Związek Lekkoatletyki podał oficjalny skład naszej reprezentacji na zawody World Relays 2024 na Bahamach. Mistrzostwa sztafet odbędą się w dniach 4-5 maja w Nassau i są główną imprezą kwalifikacyjną na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Kto zawalczy na stadionie Thomasa Robinsona?

REKLAMA

Polskie torpedy!

Polski Związek Lekkiej Atletyki postawił na sprawdzony i niezastąpiony skład kobiet. Podczas zmagań na Bahamach w sztafecie 4×400 metrów zobaczymy: Natalię Kaczmarek Igę Baumgart-Witan, Marikę Popowicz-Drapała, Justynę Święty-Ersetić, Kingę Gacką Aleksandrę Formella oraz Alicję Wrona-Kutrzepa. Dodatkowo w „mixie” wystartuje Kaczmarek, Popowicz-Drapała i Justyna Święty-Ersetić.

W zmaganiach na 100 metrów Polskę reprezentować będą: Ewa Swoboda, Krystsina Tsimanouskaya, Magdalena Stefanowicz, Monika Romaszko, Magdalena Niemczyk i Martyna Kotwiła. Wymienione sprinterki to absolutne liderki tego dystansu w naszym kraju.

Najszybsi mężczyźni kraju

W przypadku zmagań panów sytuacja jest bardzo podobna – na Bahamy lecimy najmocniejszym składem. Na dystansie jednego okrążenia powalczą: Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Maksymilian Szwed, Igor Bogaczyński, Patryk Grzegorzewicz, Mateusz Rzeźniczak i Daniel Sołtysiak. Dodatkowo w sztafecie mieszanej wystartuje jeszcze Duszyński, Zalewski oraz Szwed.

Z koronnym sprinterskim dystansem 100 metrów zmierzą się natomiast: Marek Zakrzewski, Albert Komański, Przemysław Słowikowski, Łukasz Żok, Oliwier Wdowik, Patryk Wykrota. Najszybsi mężczyźni naszego kraju swoje zmagania rozpoczną już 4 maja.

Ogromna stawka

Mistrzostwa sztafet pierwszy raz w historii mają tak ogromną wagę. Do tej pory te zawody były przez większość ekip… lekceważone. Wszystko zmieniło się kiedy starcie na Bahamach zyskało oficjalnie rangę kwalifikacji olimpijskich. Jest to również podstawowa droga dla sztafet, aby wystartować w Paryżu. Nasza kadra zawody traktuje niezwykle priorytetowo – dwa tygodnie przed początkiem mistrzostw rozpocznie się zgrupowanie aklimatyzacyjne w Miami. W sumie prawo startu w Paryżu uzyska na Bahamach aż 14 najlepszych zespołów sztafetowych (w każdej z pięciu konkurencji). Początek wyścigów na Thomas Robinson Stadium w Nassau już za nieco ponad dwa tygodnie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ