Milan Skriniar zawodnikiem PSG! Odejdzie z Interu za darmo

Paris Saint-Germain dopięło swego. Milan Skriniar miał trafić do francuskiego klubu już zeszłego lata, ale Inter nie chciał go wtedy puścić. W konsekwencji zespół z Włoch będzie mógł żałować poprzedniej decyzji, gdyż Słowak odejdzie do paryskiej drużyny za darmo po wygaśnięciu umowy w czerwcu tego roku.

Kiepski „INTERes

Patrząc na obecną sytuację finansową Interu oraz ostatnie miesiące Skriniara w koszulce Nerrazzurich, ciężko ustrzec się od krytyki zachowania władz mediolańskiego klubu na rynku transferowym. Latem 2022 roku PSG było bardzo mocno nastawione na transfer 27-letniego obrońcy. Bogaci szejkowie proponowali wtedy kwotę rzędu 60 mln euro za reprezentanta Słowacji. Inter uparł się jednak, że zatrzyma w swoich szeregach Milana na dłużej. Jednak dyspozycja Słowaka, który w ostatnich latach należał do czołówki środkowych defensorów Serie A, była zdecydowanie gorsza niż wcześniej. Skriniar przestał być ostoją defensywy Czarno-niebieskich i nie wnosił już do drużyny oczekiwanej od niego jakości. Możliwe, że był to w jakimś stopniu również element sprzeciwu Milana wobec decyzji klubu, który nie pozwolił mu na transfer w poprzednim okienku.

Można powiedzieć, że karma wróciła do Interu. Jako że do wygaśnięcia aktualnego kontraktu Skriniara pozostało mniej niż pół roku, mógł on skontaktować się z PSG w sprawie nowej umowy. Negocjacje przebiegły pomyślnie i jedyne co pozostało Interowi, to skusić paryżan na dokonanie transferu już teraz za 20 mln euro – 1/3 kwoty proponowanej pół roku temu. No cóż… jak widać czasami trzymanie zawodnika za wszelką cenę na rok przed zakończeniem kontraktu nie jest najlepszą decyzją.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
102,860FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ