Media: Warta Poznań zmieni trenera!

Jak donosi Dominik Pasternark z serwisu sport.tvp.pl Warta Poznań szykuje się do zmiany szkoleniowca. Dawid Szulczek, który prowadzi drużynę Zielonych od 2021 roku, opuści posadę pierwszego trenera po zakończeniu sezonu 2023/24. Jego następcą zostanie Mariusz Misiura, prowadzący obecnie Znicz Pruszków. 34-letni Szulczek łączony był w ostatnich tygodniach z pracą w Cracovii. Mimo medialnych plotek nie chciał jednak składać konkretnych deklaracji związanych ze swoją przyszłością.

REKLAMA

Misiura dostanie szansę w Ekstraklasie?

Wydaje się, że ruchy sygnalizowane przez serwis sport.tvp.pl są jak najbardziej logiczne. Dawid Szulczek wycisnął maksimum z Warty Poznań. Prowadzona przez niego drużyna po niedawnym zwycięstwie nad Koroną Kielce jest bliska utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Były opiekun Wigier Suwałki poprowadził drużynę w 87 oficjalnych spotkaniach i najwyraźniej poczuł potrzebę zmian. Wspomniana Cracovia może oferować wyzwanie walki o coś więcej niż zachowanie ligowego bytu. Wydaje się, że latem rozważać będą także zmiany trenerów w Zagłębiu Lubin czy Piaście Gliwice. Dawid Szulczek na brak zainteresowanie z pewnością nie będzie narzekać. Nawet jeśli krakowski kierunek nie zostanie zrealizowany, zgłoszą się inni. Pamiętajmy zresztą o tym, że obecny trener Warty przez pewien czas uważany był za faworyta do zastąpienia Marka Papszuna w Rakowie. To mocne nazwisko na rynku trenerskim w Polsce.

Mariusz Misiura po przepracowaniu 99 spotkań ze Zniczem Pruszków także wydaje się gotowy na kolejne wyzwania. Praca z Wartą Poznań byłaby ciekawym krokiem w jego karierze trenerskiej. Tak jak Zieloni nie są w stanie zagwarantować Szulczkowi walki o czołowe lokaty Ekstraklasy, tak Znicz ogranicza Misiurze szansę pokazanie się wśród rodzimej elity. 42-latek dotychczas uważany był za niezwykle zdolnego szkoleniowca, a Warta może być znakomitym miejscem do zaprezentowania swojego warsztatu szerszej widowni.

źródło: MAGAZYN SPORTOWY w serwisie X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ