Media: Legia zainteresowana bramkarzem Benfiki

Legia Warszawa się nie zatrzymuje. W tym okienku potwierdziła już transfer Kacpra Chodyny z Zagłębia Lubin. Kolejny do oficjalnego ogłoszenia jest Claude Goncalves oraz znany i lubiany Luqinhas. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl – zawodnikiem Legii zostać może również Marcel Mendes-Dudziński. 19-letni bramkarz uchodzi za sporty talent i byłby rozpatrywany jako przyszła „jedynka” Wojskowych.

Urodzony w Szczecinie zawodnik ma brazylijskie korzenie

W sierpniu 2021 roku przeszedł z akademii Pogoni Szczecin do portugalskiej SL Benfiki, gdzie jednak nie zdołał przebić się do seniorskiego zespołu. Zadebiutować również nie zdążył, za to został zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów. Niestety – tylko jako czwarty bramkarz. Jak dotąd występował tylko w młodzieżowych drużynach As Águias. Aktualnie przez branżowy portal transfermarkt wyceniany jest na 50 tysięcy euro. W 2023 roku zagrał za to 4 spotkania w biało-czerwonych barwach. Jedno w kadrze U-18 oraz trzy w reprezentacji Polski U-19. Innymi słowy – zdolny (według doniesień), ale niezweryfikowany wśród seniorów.

REKLAMA
źródło: X Tomasza Włodarczyka (wlodar85)

Według informacji Włodarczyka, chętnych na Marcela nie brakuje. W odwodzie jest także ekstraklasowa Puszcza Niepołomice, jako że Oliwier Zych wrócił z wypożyczenia do Aston Villi. W drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza piłkarz z rocznika 2005 miałby być pierwszym wyborem w bramce. Prócz tego, angażem zawodnika interesuje się ŁKS Łódź z racji, że Aleksander Bobek może opuścić nie tylko Łódź, ale także Polskę. Najbliżej mimo wszystko ma być Legia Warszawa. Może w ciemno założyć, że Marcel Mendes-Dudziński nie jest w tym momencie rozpatrywany jako kandydat do gry w warszawskiej drużynie, jednak może być dostępny za grosze, a wówczas zawsze można będzie go ograć na wypożyczeniu i szykować do roli jedynki w nieodległej przyszłości.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ