HERE WE GO! Mason Greenwood zagra u Roberto De Zerbiego

Roberto De Zerbi na przestrzeni ostatniego roku był intensywnie łączony z pracą w Manchesterze United. Jak dobrze wiemy — nie wypaliło, a on sam po opuszczeniu Brighton trafił „tylko” do Olympique Marsylii. Jak się okazuje, w nowym klubie będzie miał do dyspozycji zawodnika, którego mógłby trenować w zespole Czerwonych Diabłów.

Rozchwytywany Greenwood

Od pół roku, gdy Mason wrócił do pełnych obrotów pod względem fizycznym, regularnie jest łączony z wieloma klubami. Lazio, Real Madryt, Barcelona, Atletico, Juventus czy dalsza gra w Getafe… Nikt jednak nie chciał spełnić oczekiwań finansowych Manchesteru United albo narażać się na ostrzał w mediach związany z napiętnowaną przeszłością Anglika. Greenwood podczas wypożyczenia do Hiszpanii mocno oddalił się od mediów i presji kibiców. Oczywiście, trafiał na prowokacje związane z aferą obyczajową, ale nie były one zbyt częste. To pozwoliło skupić mu się na piłce nożnej i odbudować swoją markę piłkarską. O tym wszystkim i także tym czy przydałby się on w United, przeczytacie tutaj.

REKLAMA

Działacze 8. drużyny poprzedniego sezonu Ligue 1 byli najkonkretniejsi. To oni złożyli zadowalająca Anglików ofertę i otrzymali zielone światło do negocjacji z samym piłkarzem. 30 milionów euro + klauzula 50% od następnego transferu to naprawdę adekwatne pieniądze za gwiazdę Getafe. Niewiarygodne jest też to, że jeszcze rok temu United przy poprzednich działaczach w życiu nie otrzymałoby tyle. I co ciekawe, gdyby nie interwencja Erika ten Haga przed laty to mogłoby go stracić za darmo… Olympique Marsylia dostała zielone światło, a sam Fabrizio Romano potwierdził ruch. Mason Greenwood wybierze się teraz na badania medyczne do Marsylii, gdzie następnie podpisze 5-letni kontrakt.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ